McDonald's z pierwszym wegetariańskim burgerem. Jest też w Polsce. "Smak jest niesamowity"

McDonald's z pierwszym wegetariańskim burgerem. Jest też w Polsce. "Smak jest niesamowity"

McDonald's z pierwszym wegetariańskim burgerem. Jest też w Polsce. "Smak jest niesamowity"
Adam Bednarek
21.04.2021 18:36, aktualizacja: 13.05.2021 09:58

Osoby niejedzące mięsa mają powód, aby nie omijać McDonald'sa. Kiedy znajomi będą was ciągnęli, bo najdzie ich ochota na klasycznego cheeseburgera, wy możecie wybrać… Veggie Burgera.

Wegetariańska rewolucja trwa. Po KFC czy Burger Kingu także McDonald's, kojarzony przecież z typowo mięsnym menu, wprowadza do swojej oferty kanapkę dla osób wege.

Niestety, weganie dalej muszą obejść się smakiem, bo Veggie Burger zawiera ser i majonez. Jeśli dla kogoś nie jest to problemem, bo dopiero jest na etapie rezygnacji z mięsa, to naprawdę ciekawa alternatywa.

Tym bardziej że kanapka smakuje ponoć bardzo dobrze. Nie testowałem (raczej staram się omijać "przyjazne" osobom wege miejsca, które serwują też mięso), ale zaprzyjaźniona redakcja zdążyła przeprowadzić kulinarną recenzję:

Powiedziałbym Wam tak: jeżeli macie ochotę na coś nowego, to spróbujcie Veggie. Dawno nie byłem tak zaskoczony. McDonald’s, róbcie tak dalej. Veggie Burger jest dobrą alternatywą dla każdego, kto nie ma ochoty na mięso, lub nie go jeść z różnych przyczyn.

Veggie Burger kosztuje 13,90 zł i oprócz roślinnego kotleta składa się z sera cheddar, pomidora, sałaty i sosu, który wcześniej użyty był w McChickenie.

Duże restauracje nie chcą mięsa

Giganci restauracyjnej branży dostrzegli, że ludzie chcą odchodzić od mięsa, szukając nieszkodliwych dla zwierząt alternatyw. To nie tylko roślinne zamienniki. KFC już w tamtym roku ogłosiło prace nad prawdziwym sztucznym mięsie hodowanym w laboratorium.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)