Meble wykończone przez jedwabniki

Projektant Rock Wang zaprzągł do pracy jedwabniki. Zadaniem owadów wykonanie jedwabnego pokrycia mebli.

Meble wykończone przez jedwabniki
Katarzyna Kieś

23.04.2010 00:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Projektant Rock Wang zaprzągł do pracy jedwabniki. Zadaniem owadów wykonanie jedwabnego pokrycia mebli.

Na zdjęciu widzicie gotowy już mebel. Jego wewnętrzne rusztowanie wykonane jest z bambusa. Pokrycie zaś stanowi 100% jedwab - nanoszony bezpośrednio na bambusową konstrukcję przez pracowite gąsienice.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/04/jedwabnemeble2.jpg)

Technicznie proces wyglądał tak: najpierw człowiek wykonał bambusowe rusztowanie, a potem wyniósł przyszły mebel na świeże powietrze i pozwolił, by przez pięć dni pracowały na nim jedwabniki. Efektem ich działalności jest piękna, naturalna i nieprzemakalna* tapicerka.*

Nie wiem, czy tego typu meble można będzie kiedykolwiek kupić w zwyczajnym sklepie. Na razie świat zobaczył je na tegorocznym Tygodniu Designu w Mediolanie jako przykład na zrównoważony, przyjazny środowisku naturalnemu sposób na wytwarzanie mebli.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/04/jedwabnemweble3.jpg)

Źródło: The Design Blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.