Mechaniczna ręka z XIX wieku

Wiktoriański XIX wiek przyniósł światu wiele odkryć i wynalazków. Niektóre wydają się dziś absurdalne, niektóre śmieszą, a innych można się przestraszyć - jak na przykład tej ręki.

Arm
Arm
Henryk Tur

01.09.2010 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiktoriański XIX wiek przyniósł światu wiele odkryć i wynalazków. Niektóre wydają się dziś absurdalne, niektóre śmieszą, a innych można się przestraszyć - jak na przykład tej ręki.

Tę wykonaną z mosiądzu i innych metali protezę można oglądać w London Science Museum. Mimo odstraszającego wyglądu, kojarzącego się z jakimś robocim mordercą czy przedziwną hybrydą człowieka i maszyny, proteza miała pomagać osobom z amputowanymi kończynami górnymi. Nadgarstek może się obracać, a palce zginają i prostują. W górnej części urządzenia znajduje się nakładka, która służy do zakładania protezy na kikut.

Obraz
Obraz

Nie ma żadnych informacji na temat tego, że prototyp trafił do masowej produkcji. W sumie dobrze - mechaniczna ręka wygląda po prostu koszmarnie i całe szczęście, że w tym zakresie nauka i technika poszły sporo do przodu. Jeśli jednak ktoś lubi dziwactwa, to z pewnością ta ręka mu się spodoba. Według mnie bardzo pasowałaby do świata steampunkowego.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.