Mechaszachy, czyli jak można uatrakcyjnić dobrze znaną grę

Szlachetna gra w szachy ma długą tradycję i w większości opiera się na niezmiennych zasadach. Rzadko kiedy dobrze sprzedają się wariacje na temat tej strategicznej gry. A gdyby tak przenieść rozgrywkę na zupełnie nowy poziom i dołączyć do niej... mecha?

Fot. thingiverse
Fot. thingiverse
Grzegorz Nowak

Szlachetna gra w szachy ma długą tradycję i w większości opiera się na niezmiennych zasadach. Rzadko kiedy dobrze sprzedają się wariacje na temat tej strategicznej gry. A gdyby tak przenieść rozgrywkę na zupełnie nowy poziom i dołączyć do niej... mecha?

Nałogowi gracze powinni czasem odpocząć od elektronicznej rozrywki na rzecz czegoś bardziej tradycyjnego. Czytelnicy Gadżetomanii wiedzą jednak, że szachy wcale nie muszą być niezmiennie takie same i nudne. Pamiętacie chociażby nietypowe starcie Obcy kontra Predator? Albo równie niezwykłe szachy naścienne?

Obraz

Z kolei to co widzicie na zdjęciach to projekt zestawu figur do gry w szachy, które służą nie tylko do rozegrania emocjonującej partyjki. Poszczególne figury zostały tak zaprojektowane, żeby można było złożyć je w jedną, przypominającą mechy z gier komputerowych, filmów i komiksów. Król zamienia się w głowę i korpus robota, z pionów, wież i gońców powstają ręce, a skoczki zastępują nogi.

Projekt został stworzony przez użytkownika serwisu Thingiverse o nicku cymon. Wystarczy go wrzucić do drukarki 3D i niezwykłe szachy będą gotowe do gry. Ciekawe tylko jakie są zasady poruszania się tego wielkiego robota po planszy.

Źródło: thingiverse

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.