Mecze online na pirackich kanałach. Sąd wydał rekordową karę

Mecze online na pirackich kanałach. Sąd wydał rekordową karę
Adam Bednarek

30.11.2020 13:19, aktual.: 08.03.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Canal+ Polska oraz Cyfrowy Polsat razem otrzymają odszkodowanie w wysokości 1 mln zł. To rekordowa kwota w historii walki z procederem udostępniania meczów na żywo w sieci.

Sąd Rejonowy w Wieliczce Wydział II Karny wydał wyrok w sprawie mieszkańca powiatu krakowskiego, który zajmował się procederem nielegalnego udostępniania sygnału płatnych platform telewizyjnych (tzw. "sharing").

Jak informuje nadawca, mężczyzna musi zapłacić 1 mln zł odszkodowania (Cyfrowy Polsat S.A. otrzyma 526.299,53 zł, Canal+ Polska S.A. 526.299,53 zł). Został skazany również na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres trzech lat. Wyrok jest prawomocny.

Odpowiedzialny za proceder został zatrzymany w marcu 2018 roku. W jego domu policjanci znaleźli zestaw służący do udostępniania meczów w sieci.

Policjanci zabezpieczyli tam sprzęt elektroniczny pełniący rolę serwerów "sharingowych" oraz dekodery i komputery. Do serwera wpiętych było kilkadziesiąt kart abonenckich, umożliwiających odbiór płatnej, kodowanej telewizji, która następnie za pomocą internetu była udostępniana nieuprawnionym osobom. Organizator "sharingu" za udostępnianie płatnej telewizji innym pobierał opłaty, które były znacznie niższe niż przy zawarciu legalnej umowy. W trakcie przeszukania policjanci znaleźli gotówkę w kwocie prawie 180 tys. zł.

W przestępstwo zamieszany był jeszcze jeden mężczyzna, który również został zatrzymany. Drugi ze sprawców został prawomocnie skazany na karę pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby oraz zapłatę odszkodowania na rzecz pokrzywdzonych.

Gdzie oglądać mecze w sieci?

Policja od dawna walczy z nielegalnymi transmisjami wydarzeń sportowych. Na szczęście dziś legalna alternatywa jest łatwo dostępna. Niedawno Canal+ ruszył z internetową ofertą kanałów sportowych.

Mecze takich lig jak niemiecka, hiszpańska czy francuska znajdziemy w WP Pilot. Wystarczy wykupić kanały Eleven Sports.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)