Memy stały się rzeczywistością. Łazienkowy gadżet Scrubber podpowie piosenkami, jak długo trzeba myć ręce

Na pewno widzieliście na Facebooku memy z instrukcją mycia rąk, gdzie do każdego obrazka doklejono kolejne fragmenty znanej piosenki. Dobra wiadomość dla fanów łazienkowego nucenia. Powstał gadżet, który umożliwi wam posłuchanie oryginału podczas kluczowej dla walki z koronawirusem dezynfekcji rąk.

Smart aplikator mydła Scubber - myj ręce przy muzyce i nie daj się koronawirusowi
Smart aplikator mydła Scubber - myj ręce przy muzyce i nie daj się koronawirusowi
Źródło zdjęć: © deeplocal
Jan Domański

29.03.2020 | aktual.: 09.03.2022 08:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W czasie pandemii koronawirusa to przez dłonie najczęściej przenoszą się zarazki. Mycie rąk powinno odbywać się dokładnie i długo. Według badań większość ludzi robi to źle. Projektanci z Deeplocal zastosowali nietypowe podejście do tematu, chociaż miało to nieco wspólnego ze wspomnianym śpiewaniem.

Myj ręce w rytm muzyki

Deeplocal stworzyło projekt aplikatora do mydła w płynie, który odtwarzałby 20 sekund ulubionej muzyki. Smart dozownik pobiera playlistę z naszego konta Spotify i na tej podstawie odgrywa fragment utworu. Robi to automatycznie w momencie, gdy ktoś użyje pompki i weźmie porcję mydła.

Co prawda 20 sekund to o 10 za mało, zgodnie z tym, co zalecane jest w Polsce. Nie powinno to być jednak dla twórców problemem, wystarczy drobna korekta w oprogramowaniu.

Scrubber by Deeplocal

Zrób to sam

Jest tylko jedna zła informacja. Scrubber nie jest dostępny w sprzedaży - musicie wykonać go sami. Deeplocal zapewni nam jedynie projekt wykonania.

Poza dozownikiem i dodatkowym materiałem z plastiku czy drewna, potrzebny jest minikomputer Raspberry Pi Zero W, głośnik Adafruit Speaker Bonnet, zasilanie, nieco taśmy, drutu i udostępnione otwartoźródłowe oprogramowanie. Podobno części użyte do wykonania Scrubbera można skompletować za około 30 dolarów (mniej więcej 125 złotych), a wykonanie zajmuje 4 godziny.

Dodatkowo trzeba posiadać nieco narzędzi: przecinak do drutu, nożyczki, nożyk tapicerski i lutownicę. Całość opisana jest na stronach Deeplocal i GitHubie - włącznie z udostępnionym otwartoźródłowym kodem. Jeśli skorzystacie ze Spotify i macie zacięcie do elektronicznego majsterkowania, to czemu nie?

Zapisz się na listę odbiorców naszego specjalnego newslettera o koronawirusie.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.