Microsoft i HoloLens będą mieć konkurencję. Asus wchodzi na rynek AR

Wybór gogli VR jest spory, więc cieszy fakt, że alternatywę będziemy mieć także przy urządzeniach rozszerzonej rzeczywistości. Własny sprzęt szykuje Asus.

Microsoft i HoloLens będą mieć konkurencję. Asus wchodzi na rynek AR
Juliusz Czarnecki

13.11.2015 19:12

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gogli do wirtualnej rzeczywistości na rynku jest już sporo. Są giganci, tacy jak Oculus Rift, HTC Vive czy Samsung Gear VR, ale nie brakuje też mniejszych graczy, którzy szukają dla siebie miejsca. Boom na wirtualną rzeczywistość już trwa, wygląda na to, że ten na rozszerzoną rzeczywistość powoli się zaczyna.

Póki co swój produkt zaprezentował Microsoft. Ich okulary HoloLens zrobiły na nas olbrzymie wrażenie. Cieszy nas fakt, że Microsoft nie będzie monopolistą i już na samym starcie będzie miał rywali. Wśród nich firmę Asus, która zapowiedziała własne urządzenie AR.

Niestety, nie znamy jeszcze żadnych konkretów. Asus zapowiada, że ich sprzęt pojawi się na rynku w 2016 roku. Czekamy na pierwsze szczegóły.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.