Mielophone: nowy pomysł na legalną i darmową muzykę z Sieci

Mielophone to nowa aplikacja do pobierania muzyki, stworzona przez rosyjskich programistów. Jest oparta na tej samej zasadzie co wyłączony niedawno Mulve. Różnica polega na tym, że faktycznie działa!

Dobry pirat (Fot. Flickr/Juliana Coutinho/Lic. CC by)
Dobry pirat (Fot. Flickr/Juliana Coutinho/Lic. CC by)
Przemysław Muszyński

Mielophone to nowa aplikacja do pobierania muzyki, stworzona przez rosyjskich programistów. Jest oparta na tej samej zasadzie co wyłączony niedawno Mulve. Różnica polega na tym, że faktycznie działa!

Mulve to program, o którym głośno było we wrześniu. Umożliwiał superszybkie, legalne - w myśl litery (choć raczej nie ducha) polskiego prawa - pobieranie muzyki. Mimo rozgłosu szybko znikł z Sieci. Jak wieść niesie, został zamknięty razem z autorami.

Jednak w Sieci i przyrodzie nic nie ginie. Pałeczkę przejęli rosyjscy programiści, którzy stworzyli nowy, bardzo podobny program. Nazywa się on Mielophone, funkcjonuje niemal identycznie, przy czym korzysta z większej liczby źródeł i jest wydajniejszy.

Zasadniczo aplikacja pozwala na wyszukiwanie, odsłuchiwanie i pobieranie muzyki. Proces ma być bardzo szybki. Program współpracować ma też z niektórymi serwisami, pobierając klipy wideo, teksty utworów itp.

Do działania wymaga zainstalowanego Adobe AIR-a. Program można zainstalować i przetestować tutaj.

Źródło: TorrentFreak

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.