Milion dolarów za donos na pracodawcę

Walka z piractwem przybiera różne formy. Bardzo skuteczną metodę zastosowała antypiracka organizacja Business Software Alliance. Po raz kolejny przeznaczyła ona aż milion dolarów dla osób, które zgodzą się zdradzić jakie firmy korzystają z pirackiego oprogramowania.

pirate-skull
pirate-skull
Mateusz

Walka z piractwem przybiera różne formy. Bardzo skuteczną metodę zastosowała antypiracka organizacja Business Software Alliance. Po raz kolejny przeznaczyła ona aż milion dolarów dla osób, które zgodzą się zdradzić jakie firmy korzystają z pirackiego oprogramowania.

Akcja rozpoczęła się w 2005 roku. Jej efektem było podpisanie porozumień z setkami firm, a co ważniejsze - otrzymanie 22 mln USD w ramach odszkodowań. Początkowa pula nagród wynosząca 200 tys. USD szybko wzrosła do 1 mln USD. Najwięcej przedsiębiorstw, na które są składane donosy pochodzi m.in. z sektora architektonicznego oraz projektowania przemysłowego i graficznego.

W ramach kolejnej kampanii, którą rozpoczęto na początku tego miesiąca, BSA przeznaczyło na nagrody kolejny milion. Wszystko po to, aby pracownicy informowali o tym, że firmy, dla których pracują korzystają z nielegalnego oprogramowania. Nie dziwi chyba fakt, że najczęściej o piractwie donoszą osoby zwolnione z danego przedsiębiorstwa.

Co ciekawe, cały czas wzrasta liczba pracowników, którzy decydują się na taki krok. W kwietniu br. każdego tygodnia BSA otrzymywało 100 donosów. Natomiast w styczniu i lutym 2009 potwierdzono łącznie ponad 800 zawiadomień, które złożyli mieszkańcy Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki. Oznacza to, że w porównaniu do ubiegłego roku zanotowano aż 8 proc. wzrost.

Źródło: Gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.