Miłośnicy steampunku będą zachwyceni [wideo]

Strona głównaMiłośnicy steampunku będą zachwyceni [wideo]
15.11.2011 13:05
Miłośnicy steampunku będą zachwyceni [wideo]
Grzegorz Nowak
Grzegorz Nowak

Moda na urządzenia napędzane silnikiem parowym nie przeminęła. Niech Was nie zniechęca różowa farba na karoserii - oto zdalnie sterowany samochód na... parę.

Moda na urządzenia napędzane silnikiem parowym nie przeminęła. Niech Was nie zniechęca różowa farba na karoserii - oto zdalnie sterowany samochód na... parę.

Najwyraźniej miłość do zdalnie sterowanych zabawek nie przemija wraz z wiekiem. Pamiętacie jeden z największych modeli tego typu, który pokazywałem jakiś czas temu? No to teraz zobaczcie kolejną zabawkę dla dużych chłopców - tym razem napędzaną prawdziwym silnikiem parowym!

Trzeba być pasjonatem, żeby na własną rękę zbudować miniaturową maszynę rodem z XIX wieku. Do takich osób należy na pewno użytkownik YouTube'a o nicku prallplatte, który stworzył parowego trójkołowca przypominającego wyglądem jamnika. Samochód ma dwa kotły parowe zamocowane na metalowej ramie, szerokie terenowe koła oraz wytrzymałe zawieszenie. Całość waży ponad 8,5 kg.

Co więcej, na kanale YouTube autora tej konstrukcji możecie znaleźć niewielką, ale naprawdę imponującą kolekcję maszyn parowych. Znajdziecie tam m.in. czołg i ciężarówkę, oraz małe silniki napędzane parą. Elementem charakterystycznym dla jego dzieł, jest różowa farba, stylizowana na wojskowy wzór zwany Pink Panther.

Poniżej możecie zobaczyć, jak maszyna sprawuje się w akcji. Filmik jest trochę długi, więc niecierpliwi powinni skoczyć od razu do 4:33, żeby zobaczyć pojazd w terenie. Na końcu pokazano, w jaki sposób powstawał parowy jamnik.

RC Live Steam Trike

Źródło: technabob.com

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)