Mini Augmented Vision: samochód z własnym Google Glass. Kierowca z goglami rozszerzonej rzeczywistości

Mini Augmented Vision: samochód z własnym Google Glass. Kierowca z goglami rozszerzonej rzeczywistości

Mini Augmented Vision: samochód z własnym Google Glass. Kierowca z goglami rozszerzonej rzeczywistości
Adam Bednarek
10.04.2015 17:31, aktualizacja: 10.03.2022 10:23

Rozszerzona rzeczywistość w motoryzacji to żadna nowość. Mini chce jednak wyświetlać ją w nietypowy sposób - za pomocą gogli.

Mini Augmented Vision

Jaguar dodatkowe informacje planuje umieścić na szybie. Mini stawia na własne gogle. Mini Augmented Vision wyglądem przypominają klasyczne rajdowe okulary, ale możliwości urządzenia to już zdecydowana nowoczesność.

Obraz

Za pomocą Mini Augmented Vision kierowca zobaczy na przykład prędkościomierz na szybie. Wyświetlą mu się strzałki gdzie ma jechać, jeśli korzysta z nawigacji - niczym w grze. Do tego dochodzą powiadomienia o znakach drogowych, ograniczeniach prędkości, wolnych miejscach parkingowych czy informacjach ze smartfona.

Bezpieczeństwo kierowcy na tym zyskuje, bo wszystko jest w zasięgu wzroku, nie trzeba rozglądać się po kabinie samochodu. Naprawdę dobre rozwiązanie.

Obraz

Mini, podobnie jak Land Rover, chce wyeliminować martwe punkty, czyli miejsca, których nie widzi się w lusterkach. Dzięki zamontowanym w pojeździe kamerom i Mini Augmented Vision, samochód stanie się “przezroczysty” dla każdego, kto nosi specjalne okulary.

Obraz

Rozszerzona rzeczywistość i motoryzacja

Trzeba przyznać, że połączenie rozszerzonej rzeczywistości z motoryzacją zapowiada się naprawdę ciekawie. Pytanie tylko, czy lepiej wyświetlać informacje “normalnie”, na szybie, czy może gogle są lepszym rozwiązaniem?

Dla modnych osób - na pewno. A co z szarymi kierowcami?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)