MIseeTX Micro-Computer, czyli kolejne dziwactwo do multimediów [CES 2012]

CTX pokazała swoją wariację na temat komputera do multimediów. W pełni zintegrowany mikrokomputer, który ma w sobie wszystkie peryferia. Teoretycznie takim komputerem jest każdy laptop, ale żaden z nich nie wygląda aż tak ekstrawagancko. No i żaden nie ma w sobie projektora.

CTX MIseeTX
CTX MIseeTX
Marcin Honkisz

CTX pokazała swoją wariację na temat komputera do multimediów. W pełni zintegrowany mikrokomputer, który ma w sobie wszystkie peryferia. Teoretycznie takim komputerem jest każdy laptop, ale żaden z nich nie wygląda aż tak ekstrawagancko. No i żaden nie ma w sobie projektora.

Teoretycznie komputer ten może służyć jako w pełni stacjonarne urządzenie, a po pracy i wyłączeniu zasilania jest niewielką skrzynką. Zniknie i klawiatura, i ekran. W pełni wirtualna klawiatura wyświetlana jest na powierzchni przed komputerkiem za pomocą lasera. Ekranu nie ma, jest za to wbudowany pikoprojektor DLP o rozdzielczości HD, który może wyświetlać obraz o przekątnej nawet 88 cali. Do tego dochodzi 4,3-calowy ekran dotykowy na górnej powierzchni oraz chowana mysz.

Specyfikacja techniczna jednak nie rzuca na kolana. Sercem urządzenia jest procesor Intel Atom o częstotliwości taktowania 1,6 GHz. Pamięć wewnętrzna typu SSD może być o pojemności 16 lub 32 GB. Z głównych peryferiów należy wymienić moduły Wi-Fi i Bluetooth, kamerę internetową, wejście HDMI dla urządzeń zewnętrznych, slot na karty microSD. Jest też wbudowany głośnik i mikrofon oraz wyjście audio do podłączenia zewnętrznych głośników.

CES 2012: First Hands-On CTX MiSEETX Micro-Computer Projects iPhone 4

Producent nie podał daty wprowadzenia urządzenia na rynek. Znana jest jednak cena – 600 dolarów. Moim zdaniem to trochę wprowadzanie nowości na siłę i wymyślanie kolejnych dziwnych tworów. Jakoś nie widzę logicznego zastosowania dla takiego komputera. Ale może się mylę?

Źródło: ubergizmo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.