mmTV.pl - VOD i kanały telewizyjne

Właśnie dostałem informację prasową dotyczą nowej usługi nadawcy kablowego Multimedia Polska. Jako pierwszy operator kablowy uruchomił on serwis internetowy z filmami na żądanie i kanałami telewizyjnymi.

mmTV.pl - VOD i kanały telewizyjne
Szymon Adamus

23.03.2011 14:01

Właśnie dostałem informację prasową dotyczą nowej usługi nadawcy kablowego Multimedia Polska. Jako pierwszy operator kablowy uruchomił on serwis internetowy z filmami na żądanie i kanałami telewizyjnymi.

Stronka nazywa się mmTV i jest elementem strategii firmy mającej na celu dostarczanie odbiorcom mobilnych usług telekomunikacyjnych.

[cytat]Uruchamiając mmTV.pl, wykorzystujemy efekt skali oraz nasze doświadczenie zdobyte przy wprowadzaniu usługi VoD dla klientów telewizji cyfrowej. Z usług internetowych za pośrednictwem naszej sieci korzysta już blisko 400 tys. internatów - komentuje Andrzej Rogowski, prezes Multimedia Polska.[/cytat]

Tyle teorii. Jak wygląda to w praktyce?

Na starcie w ofercie serwisu znajdują się 454 pozycje. Docelowo (czytaj: w najbliższym czasie) ma być około 1000 filmów. Wśród premier są takie tytuły, jak: "Jak ukraść Księżyc", "Charlie St. Cloud", "Nine", "Scott Pilgrim Kontra Świat", "Devil" i na przykład polski "Janosik". Może być. Część z filmów jest dostępna w wyższej jakości.

Obraz
© [źródło](http://multiblog.pl/wpcontent/blogs.dir/1/files//2011/03/mmtvfilmyHD.jpg)

Nie będzie to 1080p znane z Blu-ray, ale liczę chociaż na lepszą jakość niż w DVD. Rozdzielczość dla wersji HD jest OK, chociaż bitrate niestety dość niski. Na jednej z podstron nadawca zapewnia następujące kodowanie i jakość materiałów:

  • wideo: H.264 HP Level 4.1 1280x720@25 fps 2.80 Mbps (wyłącznie dla materiałów w jakości HD);
  • wideo: H.264 HP Level 4.0 1280x720@25 fps 1.80 Mbps (wyłącznie dla materiałów w jakości HD);
  • wideo: H.264 HP Level 3.2 720x576@25 fps 1.60 Mbps;
  • wideo: H.264 HP Level 3.0 720x576@25 fps 800 Kbps;
  • wideo: H.264 HP Level 3.0 512x384@25 fps 420 Kbps;
  • wideo: H.264 HP Level 2.1 320x240@25 fps 200 Kbps;
  • audio: AAC 80 Kbps (128 Kbps dla materiałów jakości HD), stereo.

W katalogu HD znajduje się aktualnie siedem pozycji, ale część filmów chyba nie została jeszcze dodana (np. "Zabójcza Para" widoczna na stronie głównej też podobno jest dostępna w HD, ale nie ma jej w odpowiednim katalogu). Ceny zaczynają się od 4 zł za starsze produkcje i od 9,99 za premiery. W przypadku wersji HD i drogich form płatności mogą jednak być wyższe. Opłaty można uiszczać SMS-em, przez DotPay lub doliczając kwotę do abonamentu w Multimedia Polska. Filmy wypożyczamy na 48 godzin.

Cztery darmowe filmy krótkometrażowe pozwalają sprawdzić usługę. Szału nie robią, ale pokazują chociaż, jak działa odtwarzacz.

Ciekawą nowością są też kanały telewizyjne. W ofercie są stacje: Amazing, TVP1, TVP2, TVN CNBC, Eurosport, Discovery Channel, Animal Planet, Foxlife, FilmBox i Universal Channel. Oficjalna notka prasowa informuje, że dostęp do kanałów jest możliwy dla abonentów telewizji cyfrowej Multimedia Polska (pakiet Basic).

Póki co wygląda to nieźle. Najważniejszy w tego typu usługach jest jednak bogaty repertuar i ceny konkurencyjne w stosunku do zwykłych wypożyczalni. Jeśli będą się pojawiać nowe, dobrze znane hity, a ceny nie wzrosną, to może być to ciekawa alternatywa dla tradycyjnych wypożyczalni.

Źródło: Multi-blog

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.