Modowa rewolucja: niesamowite buty z drukarki 3D. A ludzie i tak drukować będą podróbki?

Buty z drukarki 3D to dowód na to, że mając takie urządzenie jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia - wreszcie można stworzyć to, co się chce. Omijając dawne zasady.

Modowa rewolucja: niesamowite buty z drukarki 3D. A ludzie i tak drukować będą podróbki?
Adam Bednarek

16.04.2015 08:38

Czy Lady Gaga ma już swoją drukarkę 3D? Nie mam pojęcia, ale obstawiam, że widząc tę kolekcję od razu złoży zamówienie.

Dziwaczne buty z drukarki 3D

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

Tego typu buty to nie moja bajka, ale i tak imponuje mi fakt, że dzięki drukowi 3D coś takiego może powstać. Pal licho zasady, pal licho obowiązujące reguły - to ja, twórca, rządzę! Niezależni, początkujący projektanci i artyści mogą we własnym domu stworzyć dzieło, które rzuci na kolana świat mody.

I pewnie tylko ich.

Ale - jest to możliwe! Wystarczy głowa pełna pomysłów i drukarka 3D. Niesamowite, prawda?

I już zaczynam żałować, że takich szalonych projektów będzie pewnie niewiele, a druk 3D przyczyni się do tego, że na ulicach pojawi się jeszcze więcej podróbek. Butów nieoryginalnych, bo z drukarki, a nie ze sklepu, ale tego nie będzie widać. Pisał o tym Piotr Gnyp i chyba trudno jest się z nim nie zgodzić. Nadchodzi nowa, jeszcze większa fala piractwa:

Wystarczy by jakiś schemat wylądował w sieci i nagle wszyscy będą mogli mieć prawie za darmo torebkę Prady, tak jak teraz mogą pobrać serial „Przyjaciele”.

Naprawdę chciałbym, żeby drukarki 3D pozwoliły rozwinąć skrzydła młodym projektantom, nie tylko modowym, którzy dzięki temu będą mogli tworzyć unikalne projekty. Ale czy to się przebije? Obawiam się, że większą popularnością cieszyć się będą zwykłe podróbki.

Szkoda, bo nietypowa kolekcja pokazuje, że można stworzyć dużo, dużo więcej.

źródło: archdaily.com

Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.