MON ogłasza konkurs na najlepsze drony. Do zgarnięcia 50 tys. zł

MON ogłasza konkurs na najlepsze drony. Do zgarnięcia 50 tys. zł

Wojskowy dron. Zdjęcie ilustracyjne
Wojskowy dron. Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © Getty Images.
Mateusz Czerniak
24.01.2021 11:44

Po 50 tys. zł na wygrają studenci uczelni wojskowych, którzy do 31 stycznia zgłoszą do konkursu MON zaprojektowane przez siebie drony potrafiące śledzić i rozpoznawać cel, działać w warunkach bojowych, monitorować teren i dokonywać pomiarów, np. poziomu zanieczyszczenia – informuje Nauka w Polsce PAP.

Jak pisze portal, "konkurs na najlepsze drony na potrzeby wojska skierowany jest do podchorążych i cywilnych studentów oraz doktorantów uczelni wojskowych".

Organizuje go Ministerstwo Obrony Narodowej razem z Wojskową Akademią Techniczną, Akademią Marynarki Wojennej, Lotniczą Akademią Wojskową oraz Akademią Wojsk Lądowych.

Tematyka konkursu obejmuje technologie, techniki i inżynierię wykorzystaną w projektowaniu i konstruowaniu urządzeń, podsystemów i systemów znajdujących zastosowanie w powietrznych lub morskich platformach bezzałogowych oraz powiązanych z nimi stacjach kierowania i kontroli.

Zgłoś się do końca stycznia

Nagroda główna to 50 tys. złotych, drugie miejsce jest warte połowę tego, a za trzecie dostaniemy 10 tys. Istnieją też wyróżnienia, które zostaną uhonorowane kwotą 5 tys. zł.

Pracę konkursową można złożyć indywidualnie lub zespołowo. Pierwszy etap konkursu polega na przedstawieniu koncepcji i kosztorysu jej dalszego wykonania, który nie powinien przekraczać 50 tys. zł. Zakwalifikowane pomysły otrzymają fundusze na realizację. Do 14 lutego zostaną wskazane te projekty, które zakwalifikują się do drugiego etapu. Ocenią je dwaj eksperci: naukowy i wojskowy. Wyniki zostaną ogłoszone 1 czerwca.

Koncepcje projektów wraz z kosztorysem należy składać do dnia 31 stycznia 2021 r. za pośrednictwem operatora pocztowego lub bezpośrednio na adres: Departament Szkolnictwa Wojskowego MON, Al. Niepodległości 218, 00 – 911 Warszawa.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)