MonoDevelop od teraz także dla Windowsa

Nie często zdarza się informować, że linuksowa aplikacja staje się dostępna dla konkurencyjnego Windowsa - zwykle jest odwrotnie. Tym razem środowisko programistyczne MonoDevelop wkracza do systemów z Redmond.

mono
mono
Adrian Nowak

09.06.2009 21:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nie często zdarza się informować, że linuksowa aplikacja staje się dostępna dla konkurencyjnego Windowsa - zwykle jest odwrotnie. Tym razem środowisko programistyczne MonoDevelop wkracza do systemów z Redmond.

Jak poinformowali programiści projektu na swoim blogu, dzięki dodatkowym rozszerzeniom możliwe będzie teraz worzenie aplikacji również dla środowiska Windows. To ostatni z największych systemów po tym, jak w maju udostępniono wersję dla Mac OS. Taka kolejność może dziwić, jednak jest zwyczajnie spowodowana opensource'owym przeznaczeniem programu.

Mimo wszystko na Windowsie raczej wątpliwe jest nawet minimalne zachwianie najbardziej lubianego Microsoft Visual Studio, które oczywiście najlepiej wspiera projekty tworzone pod kątem tego systemu.

źródło: heise-online.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.