Monster X to uniwersalna ogromna stacja ładowania. Prąd jak z gniazdka i doładowanie solarne

Monster X to uniwersalna ogromna stacja ładowania. Prąd jak z gniazdka i doładowanie solarne

Monster X - ogromny akumulator dostarczy prąd stały lub przemienny jak w gniazdku i naładuje się nawet solarami
Monster X - ogromny akumulator dostarczy prąd stały lub przemienny jak w gniazdku i naładuje się nawet solarami
Źródło zdjęć: © Indiegogo
Jan Domański
15.04.2020 12:12, aktualizacja: 09.03.2022 08:20

Niedawno pisaliśmy o generatorze, który w awaryjnej sytuacji wezwania pomocy drogowej pozwoli naładować auto elektryczne. Za to Monster X jest uniwersalnym ogromnym akumulatorem dostarczającym prąd zmienny jak z gniazdka. Idealny na długie wypady.

W obecnym czasie nie można biwakować czy wyjechać na kilka dni na łono natury, ale na takie wypady Monster X nadaje się idealnie. To spore pudło, ale zapewnia aż 1300 Wh (dokładnie 1287 Wh - 345600 mAh) i moc 2000 W, choć zaopatrzone jest nawet w ładowarki USB dla smartfonów czy różnych akcesoriów.

Ma nawet panel z pokazanymi parametrami stanu ogniw - zobaczymy, jak długo będzie się ładować, dostarczać prąd, jaki jest poziom baterii czy ile obecnie pobiera lub oddaje mocy podłączonym urządzeniom. Monster X może dostarczyć prąd jednocześnie do 11 sprzętów. Da się nim zarządzać z poziomu aplikacji na smartfonie.

Obraz
© Indiegogo

Jak z sieci elektrycznej lub ładowarki USB

Do dyspozycji mamy 4 standardowe gniazdka jak w domowej instalacji elektrycznej (wersja z gniazdami USA i 120 V, ale też europejska pasująca do wtyczek z Polski i 230 V) z zachowaniem sinusoidalnego prądu przemiennego, 2 porty USB z szybkim standardowym ładowaniem, kolejne 2 zgodne z QuickCharge, a także 2 gniazda 60 W USB-C Power Delivery.

Ładowanie tego potwora nie jest też wielkim wyzwaniem. Stosując kilka metod dostarczania prądu na raz (DC, AC i solarnie) można napełnić jego ogniwa od 0 do 80 proc. zaledwie w 3 godziny, a w 4 do 100 proc. Jak na tak ogromną pojemność, to naprawdę szybko. Co ważne, Monster X współpracuje także w zasadzie z dowolnymi panelami słonecznymi, a zestawy proponowanych, mogą być zakupione razem z urządzeniem. To pozwala uniezależnić się od prądu z sieci i obozować w głuszy naprawdę wiele dni.

Włącz lodówkę, naładuj laptopa, a nawet auto elektryczne

Według producenta, Monster X potrafi zasilać 50-calowy telewizor nawet przez 12 godzin, lodówkę przez 32 godziny, a nawet naładować elektryczny samochód np. Teslę do przejechania 10 kilometrów. Takie możliwości robią naprawdę duże wrażenie. To zasługa wbudowanych akumulatorów, które zostały zaadaptowane właśnie z Tesli.

Wysyłki Monster X będą odbywały się w czerwcu. Podczas trwania kampanii na Indiegogo można zamówić omawianą stację ładowania solo, w wielosztukach lub w zestawach z panelami solarnymi. Ceny zaczynają się od 5972 dolarów hongkońskich (około 3170 złotych) jako sam Monster X i od 6197 dolarów hongkońskich (mniej więcej 3290 złotych) z jednym panelem solarnym.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)