Motorola ATRIX 4G, czyli najmocniejsza komórka na świecie [wideo]

W mieście jest nowy szeryf, a dwurdzeniowy LG Optimus 2X, który z racji posiadania dwurdzeniowego procesora był do tej pory uważany za najmocniejszy telefon na rynku, musi przygotować się na detronizację.

Motorola ATRIX 4G, czyli najmocniejsza komórka na świecie [wideo]
Marek Maruszczak

W mieście jest nowy szeryf, a dwurdzeniowy LG Optimus 2X, który z racji posiadania dwurdzeniowego procesora był do tej pory uważany za najmocniejszy telefon na rynku, musi przygotować się na detronizację.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/atrix0.jpg)

Zaprezentowana na targach CES 2011 Motorola ATRIX 4G jest wyposażona w ten sam procesor co LG Optimus 2X, czyli dwurdzeniowy NVIDIA Tegra o taktowaniu 1GHz. W czym, więc produkt Motoroli jest lepszy od telefonu LG?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/01/atrix1.jpg)

ATRIX 4G może pochwalić się olbrzymią jak na telefony komórkowe pamięciąRAM – 1GB. W połączeniu z dwurdzeniowym procesorem otrzymujemy urządzenie, o najlepszej w chwili obecnej specyfikacji. Co jeszcze ma do zaoferowania nowa Motorola? Między innymi wyświetlacz QHD o 24-bitowej palecie barw i odświeżaniu (podobno) lepszym od wszystkich innych smartphone’ów.

Poza tym telefon oferuje do 48 GB miejsca na piosenki, filmy i aplikacje obsługiwane przez Androida 2.2. Nie zabrakło również dwóch kamer, chociaż tutaj akurat ATRIX niczym się nie wyróżnia. Główny aparat ma rozdzielczość 5MPx, a drugi służący do przeprowadzania wideokonferencji - VGA.

Oprócz samego telefonu, dostępna będzie również stacja dokująca zamieniająca komórkę w niemal w pełni funkcjonalny komputer. Parametry komórki są bardzo imponujące i chciałbym zobaczyć jak wypadnie w porównaniu z zapowiadanymi Samsungami wyposażonymi w dwurdzeniowe cortexy.

Źródło: CNETTechEBlogEngadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.