MS Word wróci do sprzedaży?

Niedawno pisaliśmy o tym, że Dell i Hewlett-Packard nie chcą, aby Word zniknął ze sprzedaży. Ich apelacja złożona wspólnie z Microsoftem poskutkowała. Amerykański Sąd Apelacyjny zawiesił na razie decyzję sądu niższej instancji, który nakazywał Microsoftowi zaprzestanie sprzedaży MS Word. Oznacza to, że spór patentowy z kanadyjską firmą i4i, trwający od 2007 r., jeszcze się przedłuży.

microsoft1
microsoft1
Grzesiek Powalski

Niedawno pisaliśmy o tym, że Dell i Hewlett-Packardhref="http://vbeta.pl/2009/08/30/dell-i-hewlett-packard-nie-chca-pozbywac-sie-worda/"> nie chcą, aby Word zniknął ze sprzedaży. Ich apelacja złożona wspólnie z Microsoftem poskutkowała. Amerykański Sąd Apelacyjny zawiesił na razie decyzję sądu niższej instancji, który nakazywał Microsoftowi zaprzestanie sprzedaży MS Word. Oznacza to, że spór patentowy z kanadyjską firmą i4i, trwający od 2007 r., jeszcze się przedłuży.

Koncern z Redmond musiał zrezygnować ze sprzedaży MS Worda, po tym jak zasądzono, że nielegalnie wykorzystał w swojej aplikacji opatentowane rozwiązania firmy i4i (mowa o pewnej metodzie osadzania w MS Word elementów XML). Microsoft miał do wyboru usunięcie owych elementów z Worda w ciągu 90 dni lub zawieszenie sprzedaży na terenie Stanów Zjednoczonych.

Przedstawiciele koncernu już od samego początku uważali, że decyzja jest niesprawiedliwa. Dodali także, że jej wprowadzenie będzie miało katastrofalne skutki także dla wielu kontrahentów. Złożono więc pismo do Sądu Apelacyjnego. Jak widać, sąd przychylił się do argumentów prawników Microsoftu. Wcześniejszy werdykt uchylono do czasu rozpatrzenia formalnej apelacji, którą gigant z Redmond złożył w ubiegłym tygodniu.

Jeśli Sąd Apelacyjny również uzna, że Microsoft korzystał nielegalnie z technologii i4i, to koncern będzie mógł już tylko usunąć ze swojego oprogramowania rozwiązania opatentowane przez i4i lub wykupić od nich stosowną licencję.

Źródło: Gazeta.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.