MSI Wind z Linuksem i mniejszym, 9‑calowym ekranem. Ale właściwie po co?

MSI Wind, 10-calowy mininotebook odniósł sukces. Nie tylko w Polsce (gdzie właściwie nie miał konkurencji), ale również na świecie zbiera ogólnie lepsze opinie niż protoplasta netbooków Asus Eee PC, mimo że ten ma do zaoferowania ogromną różnorodność wersji i wielkości ekranu.

MSI Wind z Linuksem i mniejszym, 9-calowym ekranem. Ale właściwie po co?
Tomek Goździewicz

, 10-calowy mininotebook odniósł sukces. Nie tylko w Polsce (gdzie właściwie nie miał konkurencji), ale również na świecie zbiera ogólnie lepsze opinie niż protoplasta netbooków Asus Eee PC, mimo że ten ma do zaoferowania ogromną różnorodność wersji i wielkości ekranu.

Firma MSI, oferująca dotąd Winda w zasadzie tylko w jednej konfiguracji (w kilku kolorach), przedstawiła... downgrade: notebook Wind U90 z mniejszym ekranem, o przekątnej 8,9". Czy to ma sens?

Zapewne miałoby, gdyby dzięki temu był sporo tańszy, lub znacznie wydłużyłby się czas jego pracy na bateriach. O tym drugim parametrze nic na razie nie wiadomo, natomiast cena Winda U90 ma wynosić w Europie 339 euro (dostępny ma być od października). Tyle tylko, że jest to cena wersji z SUSE Linux, za Windows XP obecny standardowo w wersji U100, zapewne trzeba będzie dopłacić.

Pozostałe parametry są dokładnie takie same jak w wersji z ekranem 10-calowym: Intel Atom 1,6 GHz, 512 MB lub 1 GB RAM i dysk twardy 80 GB. Łącznie z wagą i rozmiarami, mniejsza matryca została po prostu wstawiona w dotychczasową obudowę.

Jeśli proponowana cena się utrzyma, U90 będzie rzeczywiście tańszy od U100 o ok. 250 złotych.  Czy warto? Być może. Jak będzie wyglądała sprzedaż, dowiemy się późną jesienią.

Źródło: Engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.