Na co uważać podczas kupowania nowego telefonu komórkowego?

Na co uważać podczas kupowania nowego telefonu komórkowego?

Blomedia poleca
11.11.2008 18:10

Kupno telefonu komórkowego nie jest, jakby się mogło wydawać, zbyt prostą sprawą. Nawet jeżeli jesteście zdecydowani na konkretnego producenta, czy wiecie, że chcielibyście telefon tylko do rozmów i wysyłania SMS-ów, pozostaje kilka kwestii, które warto sprawdzić, aby nie być rozczarowanym po kupnie nowej zabawki.

Kupno telefonu komórkowego nie jest, jakby się mogło wydawać, zbyt prostą sprawą. Nawet jeżeli jesteście zdecydowani na konkretnego producenta, czy wiecie, że chcielibyście telefon tylko do rozmów i wysyłania SMS-ów, pozostaje kilka kwestii, które warto sprawdzić, aby nie być rozczarowanym po kupnie nowej zabawki.

Żywotność baterii

Biorąc pod uwagę prędkość rozwoju dodatkowych ?gadżetów? w nowoczesnych komórkach, żywotność baterii jest jedną z najważniejszych obecnie funkcji Warto jest zasięgnąć rady obecnych użytkowników danego modelu, jak długo jest w stanie pociągnąć telefon i czy nam to odpowiada. Nie ma nic gorszego niż zakup komórki, której funkcjami możemy nacieszyć się w najlepszym wypadku przez jeden dzień.

Pamiętaj, że takie funkcje jak włączona obsługa sieci 3G, WiFi, GPS, Bluetooth, aparat cyfrowy czy odtwarzacz muzyczny znacznie zmniejszają żywotność baterii w komórce. Nie sugeruj się też liczbami podanymi przez producenta. Rzadko które zgadzają się z rzeczywistością.

Jakość głośnika

Kolejna ważna sprawa, o której przetestowaniu zapomina duża część użytkowników. Przy kupnie telefonu u operatora poproś o włączenie aparatu i wykonaj rozmowę próbną dla sprawdzenia jakości głośnika. Model modelowi nie równy, zwłaszcza jeżeli chodzi o komórki produkowane masowo. Może zdarzyć się tak, że telefon, przez który świetnie słychać rozmówcę u twojego znajomego, nie będzie działał tak samo u ciebie.

Możliwość sterowania na odległość

Rozmawianie przez telefon podczas jazdy samochodem jest wykroczeniem i w każdej chwili możesz narazić się na mandat, a niedługo może i na punkty karne. Dlatego przed zakupieniem upatrzonego modelu upewnij się, że został wyposażony w funkcję głośnomówiącą lub technologię Bluetooth, dzięki której będziesz mógł połączyć telefon ze słuchawką i w taki sposób prowadzić rozmowę podczas jazdy.

Kupuj z gwarancją

Komórka to tylko zwykły gadżet elektroniczny, który w każdej chwili może ulec awarii. Warto jest zwrócić uwagę czy przy zakupie wraz z telefonem oferowana jest gwarancja. Trwa ona z reguły 24 miesiące od czasu zakupu komórki i obejmuje wiele przypadków losowych. Przeczytaj jednak rzetelnie gwarancję, bo możesz się zdziwić. Niektóre usterki jak zalanie telefonu są do wykrycia i żaden sklep, operator czy nawet serwis GSM nie będą chciały uznać gwarancji.

Zakup lub odbiór osobisty

Najlepszym i sprawdzonym sposobem zakupu telefonu komórkowego jest transakcja ?na żywo? w sklepie lub u operatora komórkowego. Po pierwsze na pewno nie będzie problemów z uzyskaniem gwarancji. Po drugie zawsze można sprawdzić sposób działania aparatu i jego wykonanie. Jeżeli ze względu na cenę zdecydujesz się na zakup komórki przez Internet, zawsze staraj się, aby doszło do odbioru osobistego.

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik zwrócił waszą uwagę na kilka istotnych kwestii, na które warto uważać przy zakupie telefonu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)