Najciekawsze archaiczne, nadal istniejące strony WWW [TOP 10]

Większość witryn internetowych w Sieci jest regularnie aktualizowana. O niektórych twórcy jednak zapomnieli. W niezmienionej formie przetrwały kilkanaście lat. Oto 10 najlepszych starych stron, które istnieją do dziś.

The Hall (Fot. va.com.au)
The Hall (Fot. va.com.au)
Mariusz Kosakowski

The Hall

The Hall
The Hall

Konia z rzędem temu, kto wie, o co chodzi na stronie The Hall. Powstała ona w 1995 roku i najprawdopodobniej jest prymitywną grą. Cała zabawa polega na klikaniu różnych numerków, kolorowych kwadratów oraz plamek.

The Robert De Niro Page

The Robert De Niro Page
The Robert De Niro Page

Mission Critical

Mission Critical
Mission Critical

San Jose University postanowił w 1995 roku uruchomić projekt Mission Critical po to, by nauczyć ludzi krytycznego myślenia. Strona nie jest szczególnie skomplikowana. Grafika też pozostawia wiele do życzenia, jeśli porównamy ją z dzisiejszymi standardami.

Surfing the Internet

Surfing the Internet
Surfing the Internet

Surfing the Internet to strona, z której od 1995 roku można czerpać wiedzę o... surfowaniu w Sieci. Witryna autorstwa profesora Uniwersytetu Florydy Johna Oliviera wyjaśnia, jak działa Internet, co to jest link i jak wrócić do poprzednio przeglądanej strony.

Wiedza jest podzielona na dwie części, podstawową i zaawansowaną. Z tej drugiej użytkownik może dowiedzieć się np. jaką przeglądarkę i serwer wybrać.

Internet Explorer is Evil

Internet Explorer is Evil
Internet Explorer is Evil

Internet Explorer is Evil, strona autorstwa Nathana Linebacka, powstała w 1998 roku. Jak wskazuje tytuł, nie jest ona przychylnie nastawiona do produktu Microsoftu. Użytkownik znajdzie tu m.in. grafikę z głową Billa Gatesa w odwróconym pentagramie.

Strona zawiera informacje o błędach przeglądarki, a także 260 sposobów na to, w jaki sposób powinien umrzeć Bill Gates.

Dinosauria

Dinosauria
Dinosauria

Dinosauria, strona poświęcona prehistorycznym gadom, powstała w 1995 roku. Na stronie znajduje się galeria zdjęć dinozaurów z łacińskimi nazwami. Do tego coś na wzór dzisiejszej Wikipedii – Omnipedia.

Zakładka Journal przypomina trochę dzisiejsze blogi. Tylko przypomina, bo strona została stworzona w prehistorycznych czasach i z wykorzystaniem prehistorycznych technologii ;).

Schloss Reichenstein

Schloss Reichenstein
Schloss Reichenstein

Jeśli ktoś z Was chciał odwiedzić zamek Reichenstein, ale nie znalazł na to czasu, może podarować sobie podróż. Strona poświęcona zamkowi powstała w 1996 roku, a w 2003 została zaktualizowana. Serwis został wyróżniony tytułem „strony tygodnia” witryny castles.org.

Lutes, Old and New

Lutes, old and new
Lutes, old and new

Tą witryną będą zainteresowani fani lutni. Strona powstała w 1998 roku i od tego czasu była nawet aktualizowana. Lista dyskusyjna jest nadal czynna, podobnie jak zakładka dotycząca sprzedaży i kupna instrumentów.

Time Magazine

Time Magazine
Time Magazine

Strona internetowa europejskiego oddziału magazynu „TIME” powstała w 1999 roku. Jak na tamte czasy była nowoczesna, dziś niestety prezentuje się już znacznie gorzej.

The Klingon Language Institute

The Klingon Language Institute
The Klingon Language Institute

Strona powstała w 1996 roku i jest poświęcona językowi klingońskiemu - temu, którym posługiwali się bohaterowie serialu "Star Trek". Strona skupia fanów, i - jak zapewniają autorzy witryny - studentów filologii, psychologii oraz informatyki.

Źródło: Asylum

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.