Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy

Najlepsze gry planszowe dla dorosłych graczy

Gry planszowe to również świetna rozrywka dla dorosłych
Gry planszowe to również świetna rozrywka dla dorosłych
Źródło zdjęć: © Pixabay.com
Sylwia Ścibak
09.09.2017 13:55, aktualizacja: 09.03.2022 10:55

Gry planszowe mogą być idealną rozrywką nie tylko dla całej rodziny czy jedynie dla dzieci, ale także sprawdzą się podczas spokojnych domówek w gronie przyjaciół i znajomych czy nawet na kolejnej randce. Sprawdź, jakie gry planszowe umilą ci wolny wieczór.

Gry planszowe, które sprawdzają wiedzę

Gry planszowe sprawdzające wiedzę z konkretnej dziedziny to świetna propozycja dla osób, które chciałyby zabłysnąć wśród dopiero co poznanych ludzi, co zdarza się niezwykle często na dużych domówkach czy imprezach z grillem w roli głównej. Wspólna zabawa wypełnia niezręczną ciszę, pozwala rozluźnić nieco sztywną atmosferę i przybliża osobowość współbiesiadników.

Dla osób, które pamiętają jeszcze czasy PRL-u świetną propozycją może być gra planszowa sprawdzająca wiedzę o tamtym okresie. Gracze odpowiadają na pytania z czterech kategorii, a za każdą dobrą odpowiedź dostają gotówkę, za którą mogą "kupić" towar deficytowy.

Inną świetną propozycją może być gra planszowa sprawdzająca wiedzę o polskim filmie. Gracze odpowiadają na pytania podzielone na sześć kategorii, które dotyczą rodzimej kinematografii, począwszy od czasów PRL-u, aż po czasy współczesne.

Gry planszowe dla fanów strategii

Budowanie własnej, wymyślonej cywilizacji, prowadzenie wyimaginowanej wojny czy gra na wirtualnej giełdzie może być nie tylko fascynującą rozrywką, ale także testem umiejętności taktycznych i smykałki do interesów. Tego typu gry nie tylko bawią, ale także wzmagają adrenalinę.

Jedną z propozycji jest wojenna gra planszowa, która odwzorowuje współczesne aspekty konfliktów zbrojnych oraz związanej z nimi polityki, tj. walkę z terroryzmem czy problemy zmiany reżimów. Jest to świetna zabawa nie tylko dla fanów polityki i militariów.

Inną propozycją może być gra planszowa ekonomiczna, która polega na inwestowaniu, grze na giełdzie i gromadzeniu własnego majątku. Gracz, który wyjdzie cało z kryzysów i zarobi najwięcej pieniędzy, wygrywa.

Gry planszowe dla dwojga

Gra planszowa to również świetna propozycja na kolejną randkę czy nudny, wolny wieczór. Wspólna niezobowiązująca rywalizacja jeszcze bardziej cementuje już solidnie zbudowaną relację bądź pozwala bliżej poznać nową osobę, która potencjalnie może stać się naszym życiowym partnerem czy partnerką.

Pary, które nie boją się wyzwań i są otwarte na wyjawianie intymniejszych szczegółów swojego życia, mogą wypróbować grę planszową Ego Love, dzięki której odsłonią niektóre tajemnice, a dodatkowo będą się świetnie bawić. W tę grę planszową może grać również paczka przyjaciół lub dobrych znajomych.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)