Najlepsze miniprojektory, czyli kino w kieszeni

Najlepsze miniprojektory, czyli kino w kieszeni

Philips PicoPix 4350
Philips PicoPix 4350
Łukasz Michalik
23.02.2016 07:43, aktualizacja: 28.04.2016 12:56

Mobilność zyskała nowy wymiar: dzięki miniaturowym projektorom możemy mieć zawsze przy sobie sprzęt, wyświetlający obraz o przekątnej przekraczającej nawet 100 cali.

Wybierając miniaturowy projektor warto pamiętać, że sprzęt tego typu zawsze będzie jakimś kompromisem. Kieszonkowe rozmiary, idące w parze z dość przystępną ceną wiążą się zazwyczaj z ograniczeniami, dotyczącymi rozdzielczości obrazu, jego jasności, kontrastu czy wielkości możliwej do uzyskania przekątnej.

Miniprojektor nie zastąpi stacjonarnego sprzętu, jednak może być jego uzupełnieniem. W końcu najlepszy sprzęt to ten, który mamy właśnie przy sobie, a rozmiary prezentowanych tu gadżetów sprawiają, że niektóre z nich zmieszczą się nawet w kieszeni, nie mówiąc o plecaku czy torbie na laptopa.

60" Multimedia Portable Mini Hd Led Projector

60" Multimedia Portable Mini Hd Led Projector
60" Multimedia Portable Mini Hd Led Projector

Ile może kosztować najprostszy miniprojektor? Okazuje się, że – o ile nie mamy wielkich oczekiwań – sprzęt tego typu kupimy nawet za mniej, niż 200 złotych. Przykładem takiego gadżetu jest 60" Multimedia Portable Mini Hd Led Projector , którego nazwa zdradza w gruncie rzeczy większość szczegółów dotyczących specyfikacji.

Za taką cenę trudno oczekiwać parametrów z górnej półki. Gadżet oferuje nikłą rozdzielczość 320 na 200 pikseli, kontrast 300:1 i jasność na poziomie 40 lumenów. W takim przypadku warto pamiętać, że – aby zobaczyć coś na wyświetlanym obrazie – warto zadbać o dobre zaciemnienie pomieszczenia.

Sony MP-CL1

Sony MP-CL1
Sony MP-CL1

Ten model projektora Sony to dowód, że niewielkie rozmiary nie musza oznaczać problemów z jakością. Urządzenie zostało wyposażone w laserowe źródło światła. Projektor o rozmiarach smartfona oferuje rozdzielczość 1920 x 720 pikseli i z odległości 3,6 metra zapewnia obraz o przekątnej 120 cali.

Atutem urządzenia jest wbudowany akumulator o pojemności 3000 mAh, co wystarcza na około 2 godziny pracy. Komunikację ze źródłem obrazu zapewniają łączą mini-HDMI i WiFi. Cena: około 1400zł.

Philips PicoPix 4350

Philips PicoPix 4350
Philips PicoPix 4350

Ten miniaturowy, mniejszy od smartfona projektor ma długi szereg zalet i jedną, ale za to poważną wadę. Część atutów jest widoczna już na pierwszy rzut oka: rozmiar 97 x 54 x 17 mm naprawdę pozwala schować ten gadżet do kieszeni.

Po stronie zalet warto wymienić również wbudowaną baterię o pojemności 1800 mAh pozwalającą na ponad 2 godziny pracy, a także 4 GB wbudowanej pamięci. Dostępne jest również gniazdo microSD i miniHDMI, i opcjonalna łączność WiFi, a projektor może wyświetlać obraz o przekątnej do 60 cali. Słabym punktem specyfikacji jest oferowana rozdzielczość, wynosząca zaledwie 640 x 360 pikseli. Cena: około 1400 zł.

LG PB60G

LG PB60G
LG PB60G

Ten projektor, ze względu na swoje gabaryty, zmieści się tylko w tych większych kieszeniach. Sam producent określa go mianem ultrakompaktowego. LG PB60G ma wymiary 158 x 101 x 34milimetry i oferuje możliwości, pozwalające myśleć o nim nie tylko w kontekście mobilnego, ale także stacjonarnego używania.

Projektor oferuje rozdzielczość 1280 x 800 (WXGA) i jasność 500 lumenów, wbudowane głośniki i obsługę za pomocą zewnętrznego pilota. Maksymalna przekątna wyświetlanego obrazu sięga 100 cali. Cena: około 1500 zł.

Lenovo Pocket Projector

Lenovo Pocket Projector
Lenovo Pocket Projector

Kieszonkowy projektor ma w ofercie również Lenovo. Urządzenie o nazwie Lenovo Pocket Projector waży zaledwie 170 gramów i zostało wyposażone w LED-owe źródło światła o jasności 50 lumenów. Projektor oferuje rozdzielczość 854 x 480 pikseli, kontrast 1000:1 i maksymalną przekątną wyświetlanego obrazu, sięgającą 110 cali.

Ciekawą funkcją gadżetu jest podzielna obudowa, pozwalająca na odchylenie części z projektorem nawet o 90 stopni. Urządzenie zostało wyposażone w wewnętrzny akumulator ,pozwalający na 2,5 godziny pracy, a także w głośniki stereo. Projektor obsługuje DLNA oraz Miracast, a także karty pamięci o pojemności do 32 GB. Cena: około 800 zł.

RiF6 Cube

RiF6 Cube
RiF6 Cube

Projektor, zaprojektowany od początku z myślą o współpracy z urządzeniami mobilnymi, przypomina niewielką, 2-calową kostkę z aluminium. Znalazło się w niej miejsce na gniazdo MHL i czytnik kart microSD.

LED-owe źródło światła o jasności 50 lumenów pozwala na wyświetlanie z odległości 3 metrów obrazu o przekątnej 120 cali i rozdzielczości 854 x 480 pikseli. Cena: około 1400 zł.

Hybrydy

Lenovo Yoga Tab3 Pro
Lenovo Yoga Tab3 Pro

Wspominając o miniaturowych projektorach warto również pamiętać o hybrydach, w których projektor jest dodatkiem do innych urządzeń. Przykładem takiego rozwiązania są m.in. opisywane przez nas tablety Lenovo Yoga Tab3 Pro, oferujące – poza samym tabletem o niezłych parametrach – również wbudowany projektor.

ZTE Spro Plus
ZTE Spro Plus

Innym pomysłem na hybrydę jest zaprezentowany niedawno ZTE Spro Plus, czyli połączenie 8-calowego tabletu, pracującego pod kontrolą Androida 6.0 Marshmallow z laserowy, wbudowanym w obudowę, laserowym projektorem, zapewniającym obraz o przekątnej 80 cali i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)