Najlepsze zabawki dla twojego psa

Najlepsze zabawki dla twojego psa

Wszelkiego rodzaju zabawki unoszące się na wodzie to świetna rozrywka dla psów
Wszelkiego rodzaju zabawki unoszące się na wodzie to świetna rozrywka dla psów
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Florida_Photography
Tomasz Karkuć
22.08.2017 07:41, aktualizacja: 09.03.2022 10:58

To, że nasz pies ciągle śpi, wcale nie musi oznaczać, że jest chory czy leniwy. Często śpiący pies po prostu się nudzi i próbuje jakoś zabić czas, dlatego warto podarować mu pomysłową zabawkę. Jakie są najlepsze zabawki dla psa? Wybraliśmy najciekawsze.

Zabawka interaktywna dla psa

Zabawki interaktywne są powszechnie uważane za gadżety rozwijające inteligencję psów, a także innych zwierząt. Najczęściej są to różnego rodzaju przedmioty, które są wyposażone w trudno dostępne schowki na jedzenie. Rolą zabawek interaktywnych jest zachęcenie psa do znalezienia suchej karmy lub cennego, niewielkiego przedmiotu ukrytego w tym schowku. Pobudzony dobrze znanym sobie zapachem pies zrobi wszystko, żeby wyciągnąć z zabawki ukryty skarb, ucząc się sprytu i rozwijając swój węch.

Warto jak najczęściej zachęcać psa do zabawy interaktywnej, urozmaicając przy tym chowane w zabawce przysmaki. Pamiętajmy jednak, że najedzony pies nie będzie raczej zainteresowany przekąską ukrytą w zabawce interaktywnej, dlatego tę rozrywkę należy mu zapewniać przed porą karmienia.

Piłka dla psa

Piłka to jedna z najważniejszych psich zabawek. Co ciekawe coraz trudniej jest znaleźć w sklepach zwykłe piłki dla psa, gdyż obecnie produkuje się przede wszystkim zabawki z piszczałkami w środku, a także ze schowkiem na pokarm. Jeden i drugi rodzaj piłki dla psa ma za zadanie dodatkowo pobudzić nasze zwierzę. Najważniejsze jednak, aby wybrać zabawkę do aportowania, która będzie na tyle ciężka, że na wietrze nie zmieni kierunku lotu i nie zgubi się w krzakach.

Coraz popularniejsze robią się piłki dla psa do aportowania w wodzie. Są one najlepszą formą rozrywki dla psa latem, podczas wypoczynku nad morzem czy nad jeziorem. Taki rodzaj zabawki dla psa bez problemu unosi się na powierzchni wody, dzięki materiałom, z których został zrobiony.

Koło treningowe dla psa

Podczas zabawy z psem na zewnątrz warto dysponować edukacyjnymi akcesoriami dla psa. Absolutną podstawą, jeśli chodzi o szkolenie psów, jest koło treningowe. Ta zabawka może być stosowana oddzielnie lub jako element większego toru przeszkód dla psa.

Warto pamiętać, aby nie przesadzać, ucząc psa przeskakiwania od razu przez wysoko zawieszone koło treningowe. Ponadto tę zabawkę dla psa lepiej odłożyć na później w przypadku szczeniaków, które raptem kilka tygodni wcześniej nauczyły się chodzić.

Jeśli chodzi o pozostałe psy, w ich przypadku koło treningowe sprawdzi się znakomicie, gdyż jest to zabawka, która nie tylko pozytywnie wpływa na intelekt tych zwierząt, ale również na ich sprawność fizyczną.

Gryzak dla psa

Jeśli chcemy, aby nasz pies umiał się również bawić samodzielnie, sprezentujmy mu gryzak. Gryzak jest najlepszą zabawką dla młodych psów, które mają nadmiar energii i najchętniej szarpałyby w zębach wszystko dookoła, łącznie z naszymi butami. Gryzak pozwala psom nie tylko sprawdzić ostrość swoich zębów, ale również usunąć z nich kamień.

Obecnie w sklepach coraz częściej można spotkać psie zabawki 2w1, które psy mogą nie tylko gryźć, ale również trzymać za jeden koniec, podczas gdy ich właściciel trzyma za drugi. Taka „zabawa w przeciąganie” jest możliwa dzięki temu, że gryzak jest dodatkowo wyposażony w mocny sznurek, za który pies może przytrzymywać zębami, a człowiek dłonią.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)