Najlepszy na świecie symulator F16 działa dzięki 120 kartom graficznym (wideo)

Wszyscy wielbiciele symulatorów oddaliby wiele za taka maszynkę. Urządzenie wykorzystuje 120 kart graficznych. Każda z nich kosztuje 400USD. Dzięki temu uzyskano niesamowitą jakość obrazu.

Najlepszy na świecie symulator F16 działa dzięki 120 kartom graficznym (wideo)
Marek Maruszczak

Wszyscy wielbiciele symulatorów oddaliby wiele za taka maszynkę. Urządzenie wykorzystuje 120 kart graficznych. Każda z nich kosztuje 400USD. Dzięki temu uzyskano niesamowitą jakość obrazu.

Wyprodukowanie całości łącznie z kosztem prototypu pochłonęło 15mln dolarów.

Ostrość obrazu zdolna oszukać ludzkie oko to 20/20. Prezentowany symulator oferuje 20/40 co jest najlepszym możliwym wynikiem, jaki jest dostępny przy zastosowaniu istniejących technologii wyświetlania obrazu.

Piloci wsiadający za stery wirtualnych odrzutowców mogą obserwować wszystko, co dzieje się pod, nad i po bokach maszyny (180 stopni).

Jednocześnie na ekranie może być wyświetlanych aż 10 000 niezależnych obiektów.

Poza kartami graficznymi w połączonych komputerach znajdziemy także procesory Intel Dual Core. Wszystkie części zastosowane w wojskowym symulatorze są dostępne na rynku.

Jeżeli więc dysponujecie odpowiednimi funduszami to bierzcie się do dzieła i podzielcie z nami wynikami (albo wspomnianymi funduszami).

Źródło: Dvice

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
newskomputerymilitaria

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.