Najmniejszy i najlżejszy pistolet .45 na rynku [wideo]

Skoro telefony i komputery stają się coraz bardziej kieszonkowe, to dlaczego to samo nie miałoby dziać się z bronią palną? W USA powstała broń o imponującej sile ognia, która jest jednocześnie wystarczająco kompaktowa, żeby zabrać ją ze sobą niemal w każde miejsce.

Najmniejszy i najlżejszy pistolet .45 na rynku [wideo]
Marek Maruszczak

Skoro telefony i komputery stają się coraz bardziej kieszonkowe, to dlaczego to samo nie miałoby dziać się z bronią palną? W USA powstała broń o imponującej sile ognia, która jest jednocześnie wystarczająco kompaktowa, żeby zabrać ją ze sobą niemal w każde miejsce.

Prawdziwy Amerykanin nie lubi rozstawać się ze swoją .45. Problem w tym, że broń tego kalibru odznacza się zwykle pod ubraniem, uwiera w żebra lub powiększa bałagan w torebce. Nigdy więcej! Double Tap to pierwszy naprawdę kieszonkowy pistolet tego kalibru.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2012/03/doubletap1275763.jpg)

Tytanowa wersja pistoletu waży 400 gramów, a aluminiowa 340. Szerokość broni to jedynie nieco ponad 1,5 cm, długość – 14 cm, a wysokość – 10 cm. Jak widać, broń jest niewiele większa od iPhone'a, a w pewnych kręgach będzie stanowiła równie modny dodatek co najnowszy smartfon Apple. Również cenowo Double Tap plasuje się na tym samym poziomie co iPhone 4S. Za najtańszą wersję zapłacimy 499 dolarów.

Wielkość broni wymusiła pewne ustępstwa. Jednym z nich jest pojemność magazynka. Pistolet mieści jedynie 2 pociski w lufach i 2 dodatkowe w magazynku. Można więc zapomnieć o długiej wymianie ognia z terrorystami, ale do szybkiej neutralizacji podejrzanie wyglądających elementów broń nadaje się idealnie. Dodatkowo jej wymiary sprawiają, że sam właściciel wygląda nieco mniej podejrzanie.

Źródło: Heizer Firearms

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.