Najmniejszy telewizor na świecie. Wyprodukowano go już w latach 80. Mieścił się na… nadgarstku

Tak, tak - najmniejszy telewizor na świecie był swego rodzaju protoplastą smartwatcha. Mimo że produkt firmy Seiko przypominał zegarek, noszenie zestawu wcale nie było takie wygodne.

Najmniejszy telewizor na świecie. Wyprodukowano go już w latach 80. Mieścił się na… nadgarstku
Adam Bednarek

Inżynierowie z Seiko naprawdę wyprzedzili swoje czasy. Kiedy nikomu nie marzył się smartfon - a pierwszym wcale nie był iPhone; zwiastunem tej technologii był telefon z… 1994 roku - oni tworzyli zegarki z klawiaturą, które można było podłączyć do przeróżnych komputerów. W tym do C64!

Jeszcze większe wrażenie robi jednak model, który w 1982 roku zadebiutował w Japonii, a rok później trafił do Stanów Zjednoczonych. Seiko TV Watch naprawdę był najmniejszym telewizorem świata.

Obraz

Oczywiście sam ekran to nie wszystko. Wyświetlacz rzeczywiście mieścił się na nadgarstku, ale potrzebna była jeszcze specjalna przystawka, za pomocą której wyszukiwało się stacje UHF i VHF.

Seiko TV Watch

Technologię zaprezentowano nawet w filmie o przygodach Jamesa Bonda. Tyle że model z "Ośmiorniczki' był prototypem, z lekko zmienionym wyglądem, i nie dało się go kupić.

Octopussy - Q Scene

Seiko wyprodukowało więcej zegarków, które można było zobaczyć w filmach. Seiko UC-2000 nosił na swojej ręce Tommy Lee Jones we "Wschodzie Czarnego Księżyca".

Obraz

Tak, to były czasy, kiedy na technologie i gadżety patrzyło się z olbrzymią wiarą i entuzjazmem. XXI wiek przyniósł pod tym względem olbrzymie rozczarowanie. Latających samochodów nie ma, a sprzęty w filmach jawią się raczej jako zagrożenie, a nie coś, o czym chciałoby się marzyć.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.