Największa rozdzielczość na ekranie od Uniwerystetu Kalifornijskiego

HIPerSpace to ekran stworzony przez Uniwersytet Kalifornijski (konkretnie kampus San Diego), który wyświetla 286,7 milionów pikseli. Wyświetlacz składa się z 70 ekranów wysokiej rozdzielczości Della o przekątnej 30 cali każdy.

Największa rozdzielczość na ekranie od Uniwerystetu Kalifornijskiego
Szymon Adamus

HIPerSpace to ekran stworzony przez Uniwersytet Kalifornijski (konkretnie kampus San Diego), który wyświetla 286,7 milionów pikseli. Wyświetlacz składa się z 70 ekranów wysokiej rozdzielczości Della o przekątnej 30 cali każdy.

Jak widać na fotce ekrany zostały ułożone w pięciu rzędach po 14 paneli. Fizycznie cała konstrukcja ma wymiary 9,7 na 2,3 metra. Całkowita rozdzielczość wszystkich połączonych ze sobą ekranów to astronomiczne 35 640 na 8000 pikseli.

Obraz

Wszystkie te bajery techniczne są już wykorzystywane w różnorakich badaniach naukowych. System przydaje się na przykład podczas analizy modeli aktywności sejsmicznych, przewidywania zmian klimatu czy struktury ludzkiego mózgu.

A ja tylko cały czas myślę jak by na czymś takim wyglądało Gears Of War w trybie kooperacji.

Źródło i fot.: UC San Diego, Gizmodo.com

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.