9 największych telefonów komórkowych na świecie

Większość producentów sprzętu mobilnego prześciga się w tym, by ich twory były coraz lżejsze i cieńsze. By do kilkunastocentymetrowego urządzenia wcisnąć wszystko i więcej. Czasem niektórym projektantom coś odbija i z desek kreślarskich schodzą projekty zupełnie przeczące ogólnoświatowym trendom. Popatrzmy zestawienie dziesięciu największych "mobilnych" telefonów.

Paweł Żmuda

12.04.2010 09:56

Większość producentów sprzętu mobilnego prześciga się w tym, by ich twory były coraz lżejsze i cieńsze. By do kilkunastocentymetrowego urządzenia wcisnąć wszystko i więcej. Czasem niektórym projektantom coś odbija i z desek kreślarskich schodzą projekty zupełnie przeczące ogólnoświatowym trendom. Popatrzmy zestawienie dziesięciu największych "mobilnych" telefonów.

Wszyscy którzy interesują się telefonami komórkowymi wiedzą na pewno o figurach symbolizujących różne wersje systemu Android, które ustawiane są pod siedzibą internetowego giganta Google w Mountain View, jednak to, że władze Googla postanowiły w podobny sposób uhonorować swój pierwszy telefon - Nexus One, mogło niektórym umknąć. Niestety, komórka umieszczona w holu siedziby firmy nie jest w pełni funkcjonalna.

Inaczej jest w wypadku największego modelu Maxi Handy wykonanego na zlecenie firmy Maxi Mobile. Urządzenie przez długi czas uznawane było za największy model telefonu komórkowego na świecie. Komórka powstała w 2004 roku i wyposażona była w kolorowy wyświetlacz TFT. Potrafiła wysyłać wiadomości MMS i MMS. Wymiary modelu (2 x 0.8 x 0.5 metra), pozwoliły jej stać się największym telefonem uznanym przez Księgę Rekordów Guinessa.

Niestety, tytuł największej komórki nie został zachowany na wieczność. Marketingowcy firm Samsung oraz Cricket Communications w 2009 roku stworzyli największy funkcjonalny model Samsunga Cricket SCH-r450. Model umożliwia nam wysyłanie SMSów, a nawet prowadzenie rozmów telefonicznych. Jego wymiary (4.57 x 3.42 x 0.74 m), sprawiły, że do dzisiaj zajmuje zaszczytne miejsce w Księdze.

Przedstawiciele policji drogowej w większości krajów świata, nieprzychylnie patrzą na prowadzenie rozmowy przez telefon komórkowy podczas jazdy. Może właśnie stąd wziął się pomysł rosyjskiego oddziału Motorola na reklamę swojej komórki RAZR 2 w tak kontrowersyjny sposób...

Znacie HTC Magnum? Telefon wyposażony w procesor 800 MHz, wyświetlacz OLED, 2GB ROM i 256 MB RAMu miał być największym Windows Phone'm na świecie.

Miał być, bo okazał się tylko sprytnym żartem jednej z komórkowych redakcji. Tak naprawdę, największym telefonem tajwańskiego producenta okazał się zwykły monitor LCD. Dlaczego umieściłem go w tym zestawieniu? Może nie jest największą komórką na świecie, ale jest jednym z największych komórkowych wkrętów. Większym od Nanofona.

Firma RIM, producent telefonów BlackBerry od dawna święci triumfy na amerykańskim, nic więc dziwnego, że największy na świecie BlackBerry powstał właśnie tam. W pełni sprawną jeżynkę można było spotkać w Las Vegas Convention Center.

Pora na chwilowe odejście od projektów, które przynajmniej w założeniach miały przypominać telefony komórkowe. Pewien producent trumien z Melbourne w Australii postanowił wykorzystać wzór klapki od Nokii jako... trumnę. W ofercie znalazły się także trumny w kształcie rekinów czy butów Nike.

Wielu specjalistów z branży technologicznej zastanawia się, czy na rynku znajdzie się miejsce dla iPada. Tymczasem, okazuje się, że zapotrzebowanie na przerośniętego iPhone'a nie jest niczym nowym...

Komórki towarzyszą nam od dawna. W pogoni za coraz mniejszymi telefonami zapominamy jednak o początkach rynku mobilnej telefonii w Polsce. Czy któryś z czytelników posiada jeszcze w swoich zbiorach giganty takie jak Nokia Cityman czy Motorola 2000?

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.