Największy most na świecie będzie miał 21 kilometrów długości

Za 4,5 roku Katar i Bahrajn połączy najdłuższe na świecie morskie przejście. Most ma kosztować 3 miliardy dolarów, a przejście go piechotą ma zająć człowiekowi dziewięć godzin.

Największy most na świecie będzie miał 21 kilometrów długości
Największy most na świecie będzie miał 21 kilometrów długości
Marek Maruszczak

28.09.2009 | aktual.: 14.03.2022 10:56

Za 4,5 roku Katar i Bahrajn połączy najdłuższe na świecie morskie przejście. Most ma kosztować 3 miliardy dolarów, a przejście go piechotą ma zająć człowiekowi dziewięć godzin.

Obraz

Konstrukcja nosi nazwę „Most przyjaźni Kataru i Bahrajnu”. Na olbrzymią groblę złoży się 18 kilometrów nasypów połączonych 22 kilometrami mostów. Będzie miała przepustowość od 20 do 30 tysięcy samochodów dziennie i znacznie ułatwi przemieszczanie się pomiędzy dwoma krajami.

Dokładny koszt budowy mostu ma oscylować pomiędzy 2,3, a 3 miliardami USD. Jeżeli interesuje Was ile wielorybów trzeba by ustawić jeden za drugim, aby uzyskać długość mostu to zapoznajcie się z poniższą ilustracją. Infografikę w wyższej rozdzielczości znajdziecie w galerii.

Obraz

Jak widać na bliskim wchodzie pomimo kryzysu wciąż powstają spektakularne konstrukcje. Szkoda tylko, że nadal za petrodolary.[block position="inside"]3697[/block]

Źródło: Menainfra

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.