Namiot idealny: z solarnymi diodami i przezroczystym dachem

Namiot idealny: z solarnymi diodami i przezroczystym dachem
27.04.2009 08:00
star-gazer-namiot
star-gazer-namiot
Katarzyna Kieś
Katarzyna Kieś

Zbliża się czas, kiedy zew natury wzywa, a tęsknota za gwiazdami każe wyruszyć w świat i nocami przebywać poza domem. Wszystkim ceniącym spanie pod chmurką przydałby się namiot idealny: taki jak np. Star Gazer - projekt autorstwa Daniela Thomasa. To prawdziwy bajer, rozkładany w mgnieniu oka (prawie ;-)).

Zbliża się czas, kiedy zew natury wzywa, a tęsknota za gwiazdami każe wyruszyć w świat i nocami przebywać poza domem. Wszystkim ceniącym spanie pod chmurką przydałby się namiot idealny: taki jak np. *Star Gazer - *projekt autorstwa Daniela Thomasa. To prawdziwy bajer, rozkładany w mgnieniu oka (prawie ;-)).

Namiot przeznaczony jest dla 5 osób. Ma wiatrołap, LEDowe oświetlenie wnętrza, zasilane energią słoneczną, i podzielony jest na kilka pomieszczeń. W sypialni znajduje się powłoka odbijająca ciepło przebywających tam osób z powrotem do wnętrza pomieszczenia. Dach jednej z części jest przezroczysty - spragnieni widoku rozgwieżdżonego nocnego nieba znajdą tam prawdziwy raj obserwacyjny. Pozostałe części namiotu przeznaczone są na kuchnię i składowisko rzeczy różnych, a niezbędnych podczas biwaku.

Namiot jest lekki, łatwo go rozłożyć (niezawodna konstrukcja z wytrzymałych włókien szklanych), a winylowa powłoka jest całkowicie wodoszczelna.

Podoba się? To musicie poczekać na produkcję seryjną - Solar Gazer jest na razie tylko konceptem. O znanej cenie: w przedziale 250 - 300 funtów brytyjskich.

Źródło: The Design Blog

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)