Naszyjnik pochłaniający CO2

Jakość powietrza jaka jest, każdy czuje – mniej lub bardziej. Czy jednak podwyższony poziom CO2 to wystarczający powód by założyć „naszyjnik”, dzięki któremu w wydychanym i we wdychanym powietrzu znajdzie się więcej tlenu?

naszyjnik
naszyjnik
Katarzyna Kieś

16.06.2010 | aktual.: 11.03.2022 14:24

Jakość powietrza jaka jest, każdy czuje – mniej lub bardziej. Czy jednak podwyższony poziom CO2 to wystarczający powód by założyć „naszyjnik”, dzięki któremu w wydychanym i we wdychanym powietrzu znajdzie się więcej tlenu?

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/naszyjnik4.jpg)

Koncept nazywa się W/Air i jest dziełem Martina Pagura and Pedro Nakazato Andrade. Zadaniem naszyjnika jest wyłapywanie dwutlenku węgla zawartego w wydychanym powietrzu. Użytkownik oddychałby w konsekwencji dobrze zaopatrzonym w tlen powietrzem. Odzyskany z wydychanego powietrza CO2 byłby zaś wykorzystywany do produkcji prądu elektrycznego.

Obraz
© [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2010/06/naszyjnik2.jpg)

Teoretycznie wszyscy powinni się cieszyć z powstania tego filtrującego powietrze „naszyjnika”. Jednak, jak to często bywa, teoria z praktyka nie zawsze mają wiele wspólnego. Biorąc pod uwagę wygląd tej przedziwnej konstrukcji, wszyscy, którzy odważą się używać tego ekstrawaganckiego wynalazku, i pokazać w nim innym ludziom, pod wpływem spojrzeń spotykanych osób mogą poczuć się jak istoty nie z tego świata.

Coś mi się wydaje, że jedyną nacją, która do W/Aira podeszłaby ze śmiertelną powagą, byliby Japończycy. Tylko oni potrafią z gracją przyjąć najwymyślniejsze wynalazki.

Źródło: Ecofriend

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.