Nawigacja z funkcjami społecznościowymi dla Twojego smartfona

Nawigacja z funkcjami społecznościowymi dla Twojego smartfona

Nawigacja z funkcjami społecznościowymi dla Twojego smartfona
Joanna Szczepaniak
14.07.2010 18:51

Na polskim rynku pojawił się program Sygic AURA Professional, który łączy nawigację GPS 3D z sieciami społecznościowymi. Poznaj szczegóły.

Na polskim rynku pojawił się program Sygic AURA Professional, który łączy nawigację GPS 3D z sieciami społecznościowymi. Poznaj szczegóły.

Nowa AURA wykorzystuje mapy firmy TeleAtlas, rozbudowaną bazę danych POI, geotagowany serwis wiki i informacje z przewodników po mieście. Odpalając program możemy cieszyć się rzeczywistym widokiem 3D, który uwzględnia wysokość i rzeźbę terenu oraz zabudowę, wykorzystując teksturowane modele budynków. Obecnie dostępna jest dla iPhone (69.00€ brutto), wkrótce zostaną udostępnione pozostałe wersje. AURA jest pionierem jeśli chodzi o użycie technologii akceleracji 3D dostępnej na iPhonie, co przekłada się na szybkość i jakość trójwymiarowych wizualizacji. Efetky to szybki mechanizm wyliczania tras, asystent pasa ruchu, informacje drogowe w tym ograniczenia prędkości i radary czy bezpośrednie wyszukiwanie kontaktów z możliwością komunikacji telefonicznej.

[cytat]„Nasze marzenie o stworzeniu programu AURA, który wyróżniałby się na tle całej konkurencji stało się rzeczywistością po 3 latach wytężonej pracy.”- powiedział Michal Stencl, CEO, Sygic. „Aura to przyszłość serwisów działających na bazie lokalizacji. Umożliwia nawigację samochodową i pieszą a zarazem poznawanie miasta: atrakcji, miejsc noclegowych oraz klubów i restauracji.”[/cytat]

Jeśli chodzi o część stricte społecznościową... A więc, mechanizmy społecznościowe umożliwiają wymianę informacji o ciekawych miejscach i obszarach z innymi użytkownikami programu. Ważnym atutem AURY jest to, że program działa funkcjonalnie w wersji offline, jednak pozwala znacznie poszerzyć zasób informacji korzystając z internetu. Kiedy jesteśmy w trybie online możemy sprawdzać status i lokalizację znajomych, pogodę, stan zakorkowania dróg, jak również wymieniać się, np. danymi miejsca spotkania. Nawigacja potrafi prowadzić zarówno po drogach, jak i chodnikach oraz ścieżkach w przypadku pieszych. I co ważne, jeśli chodzi o społecznościowy aspekt AURY program oferuje informacje o ciekawych miejscach bazując na danych z renomowanych przewodników i Wikipedii.

Źródło: frazpc.pl

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)