Netflix kupił polski hit. "Hejter" Jana Komasy dostępny dla widzów z całego świata

Netflix kupił prawa do polskiego filmu "Hejter"
Netflix kupił prawa do polskiego filmu "Hejter"
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Michał Skorupka

14.05.2020 13:41, aktual.: 08.03.2022 15:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Netflix kupił prawa do światowej dystrybucji filmu "Sala Samobójców. Hejter”. Najnowsze dzieło Jana Komasy nagrodzone niedawno nagrodą na festiwalu Tribeca, od lipca będzie dostępne we wszystkich krajach z dostępem do platformy z wyjątkiem...Polski.

Netflix poinformował o zakupieniu praw do dystrybucji filmu "Sala Samobójców. Hejter”. Na decyzję z pewnością wpłynęło prestiżowe wyróżnienie na nowojorskim festiwalu Tribeca, którego jednym z inicjatorów jest Robert de Niro. Najnowsza produkcja Jana Komasy spotkała się z uznaniem wybitnych krytyków, co w znaczącym stopniu przyczyniło się do międzynarodowej promocji.

Zdobywca głównej nagrody na wspomnianym Tribeca Film Festival trafi na platformę już w lipcu. Film będzie można obejrzeć we wszystkich krajach mających dostęp do popularnego serwisu streamingowego z wyjątkiem...Polski.

Krajowym dystrybutorem filmu "Hejter" jest Kino Świat. Tytuł z Maciejem Musiałowskim w roli głównej wszedł na ekrany polskich kin 6 marca 2020 roku, jednak z powodu wybuchu pandemii koronawirusa, zniknął z dużego ekranu po niecałym tygodniu. Produkcja błyskawicznie trafiła jednak na platformy VOD.

"Hejter" na polskim Netfliksie dopiero w przyszłym roku

Decyzja platformy ma związek ze światowymi prawami do dystrybucji filmu Jana Komasy. Produkcja zadebiutowała jak dotąd bowiem jedynie na krajowych ekranach i posiada własnego dystrybutora.

  • Jesteśmy bardzo podekscytowani, że dodaliśmy do naszego katalogu film Jana Komasy, który został nagrodzony na tegorocznym festiwalu filmowym Tribeca - mówi rzecznik serwisu. - Tytuł będzie dostępny dla naszych widzów na całym świecie w lipcu, a dla naszych polskich członków, gdy tylko pozwoli na to okno licencyjne, co jest planowane na marzec 2021 roku - dodaje.

Film od ponad dwóch miesięcy można oglądać na wielu innych platformach streamingowych, jak VOD.pl, Player czy Ipla.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)