Netflix z nową aktualizacją dla użytkowników Androida. Zapewni "studyjną jakość" dźwięku

Netflix poprawia jakość dźwięku dla użytkowników Androida.
Netflix poprawia jakość dźwięku dla użytkowników Androida.
Źródło zdjęć: © Teslariu Mihai/Unsplash
Karolina Modzelewska

25.01.2021 10:13, aktual.: 08.03.2022 14:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Korzystanie z Netflixa na urządzeniach z Androidem stanie się jeszcze przyjemniejsze. Nowa aktualizacja aplikacji od popularnego serwisu streamingowego pozwala na strumieniowe przesyłanie dźwięku w formacie xHE-AAC.

Netflix stara się nieustannie zaskakiwać swoich użytkowników i zapewniać im jak najwyższą jakość rozrywki. Mowa tutaj nie tylko o regularnym dodawaniu nowych tytułów filmów i seriali do bogatej biblioteki, ale też o zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Tym razem popularny serwis streamingowy postanowił zaktualizować swoją aplikację na Androida, aby przesyłać strumieniowo dźwięk w formacie xHE-AAC. Jest to rozszerzona wersja HE-AAC z MPEG-D DRC.

Netflix: Lepsza jakość dźwięku dla użytkowników Androida

Przypomnijmy, MPEG-D DRC to innowacyjne rozwiązanie audio, które przezwycięża problemy związane ze zmianami poziomu głośności i zakresu dynamiki, gdy treści są odtwarzane na różnych urządzeniach i w różnych środowiskach odsłuchowych. Można więc powiedzieć, że posiadacze urządzeń z Androidem będą mogli cieszyć się dźwiękiem "studyjnej jakości" w większej liczbie miejsc.

Nowy format oferuje zmienną szybkość transmisji, która może poprawić jakość dźwięku, gdy pozwala na to połączenie. Z kolei zarządzanie głośnością zapobiega uciążliwym zmianom głośności np. podczas przełączania z filmu akcji na cichy dramat. Rozwiązanie kompensuje również hałaśliwe otoczenie bez ryzyka utraty najgłośniejszych dźwięków.

Aby korzystać z xHE-AAC, potrzeba co najmniej Androida 9 Pie. Aktualizacja od Netflixa nie ma rewolucyjnego charaktery, ale można uchronić przed koniecznością sięgania po słuchawki w głośniejszym otoczeniu.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)