Nie garb się, jest... UpRight! Gadżet wyprostuje sylwetkę

Stary pomysł w nowych szatach.

Nie garb się, jest... UpRight! Gadżet wyprostuje sylwetkę
Adam Bednarek

Pomysł na gadżet dbający o postawę nie jest nowy. Tyle że UpRight rozszerza znaną już ideę, jego twórcy zadbali bowiem o wsparcie nowych technologii.

Niewidoczny pomocnik

A przy tym jest małym, niewidocznym i komfortowym sprzętem. Mając UpRight na plecach, trudno czuć się nieswojo, bo to przecież drobiazg.

Obraz

UpRight łączy się ze smartfonem bezprzewodowo, dzięki czemu wszystkie potrzebne informacje związane z sylwetką widoczne są na ekranie tego drugiego. Łatwo sprawdzić, kiedy mieliśmy złą postawę albo od jakiego czasu chodzimy wyprostowani. Aplikacja to także statystyki i analizy oraz możliwość wyznaczania sobie celów.

Najważniejsze są jednak delikatne wibracje, za pomocą których UpRight daje sygnał: uważaj, garbisz się.

Prostuj się

Z jednej strony UpRight to stary pomysł, z drugiej – wykorzystanie smartfona pozwoli kontrolować sylwetkę i śledzić postępy w pracy nad własną postawą. I właśnie dlatego odświeżanie takich gadżetów to strzał w dziesiątkę, bo dzisiaj stać je na więcej.

Obraz

A wesprzeć UpRight możecie na stronie Indiegogo. Twórcy potrzebują 70 tys. dol., żeby ruszyć z produkcją. Premiera planowana jest na marzec 2015.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.