Nie musisz chodzić do fryzjera: przegląd maszynek do strzyżenia

Strona głównaNie musisz chodzić do fryzjera: przegląd maszynek do strzyżenia
02.10.2017 07:24
Maszynka do strzyżenia to przydatne urządzenie dla osób z nieskomplikowaną fryzurą
Maszynka do strzyżenia to przydatne urządzenie dla osób z nieskomplikowaną fryzurą
Źródło zdjęć: © istockphoto.com/Bebenjy
Tomasz Karkuć
Tomasz Karkuć

Maszynka do strzyżenia może okazać się oszczędnością pieniędzy i czasu dla osób, które mają proste fryzury i nie lubią chodzić do fryzjera. W przypadku tych produktów łatwo jednak o nietrafiony zakup. Sprawdźmy więc, czym charakteryzują się dobre maszynki do strzyżenia.

bESkpsth

Rodzaje maszynek do strzyżenia

W maszynkach do strzyżenia najważniejszy jest rodzaj zasilania. To od niego zależy, czy te urządzenia okażą się przydatne i będzie je można np. wziąć w podróż. W związku z tym wyróżniamy:

  • sieciowe maszynki do strzyżenia;
  • akumulatorowe maszynki do strzyżenia;
  • sieciowo-akumulatorowe maszynki do strzyżenia.

Najprostszymi, a przy tym najtańszymi przyrządami są maszynki do włosów zasilane sieciowo. Jeśli nie jesteście wymagającymi użytkownikami i macie pewność, że zawsze będziecie mieć dostęp do gniazdka, możecie sięgnąć właśnie po ten rodzaj maszynek do strzyżenia. Zwłaszcza, że strzyżarki do włosów zasilane sieciowo rzadko się psują.

bESkpstj

My wybraliśmy tę podłączaną do prądu maszynkę do strzyżenia:

Większy komfort zapewnia strzyżenie włosów maszynką akumulatorową, której nie ogranicza żaden kabel. Takie urządzenia okażą się dobrym wyborem tylko wtedy, gdy ich akumulator wytrzyma bez ładowania co najmniej tyle, ile trwa jedno strzyżenie włosów. Warto więc dobrać strzyżarkę do rodzaju swojej fryzury, ale bez przesady - najtańsze maszynki do włosów z marketów, w których akumulator "trzyma" 20 minut, nie okażą się dobrą inwestycją.

W tej maszynce do strzyżenia akumulator jest naprawdę mocny:

Najbardziej wszechstronne, choć nie zawsze najdroższe, są maszynki do strzyżenia z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym. Ich cena może być praktycznie taka sama, jak w przypadku maszynek do strzyżenia z akumulatorem, które kosztują od 70-80 zł w górę. Akumulatorowo-sieciowe maszynki do włosów to dobre urządzenia dla większych rodzin, w których strzyże się czasem kilka osób po kolei. Nawet, gdy wysiądzie w nich akumulator, można je podłączyć do gniazdka i strzyc włosy dalej.

bESkpstp

W tak niskiej cenie trudno jest dostać maszynkę akumulatorowo-sieciową:

Maszynka do strzyżenia – jaką wybrać?

Wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia powinien zależeć oczywiście od większej liczby parametrów niż tylko sposób zasilania. Przykładowo jeśli lubicie eksperymentować z włosami, możecie sugerować się też liczbą ustawień długości strzyżenia. Najlepsze maszynki do włosów oferują ponad 20 różnych długości strzyżenia, które w tańszych modelach ustawia się ręcznie, a w droższych za pomocą specjalnego pokrętła.

Osobom, które często zmieniają fryzurę, polecamy tę maszynkę:

W maszynkach do włosów nie mniej istotny jest zakres ustawień długości. To parametr, na który zwracają uwagę zwłaszcza ludzie szukający maszynki do strzyżenia na łyso. W sklepach możecie znaleźć nawet takie modele maszynek, które przystrzygą wasze włosy do długości poniżej 1 milimetra! Natomiast fani nieco odmiennych fryzur mogą wybrać maszynkę, która przycina włosy do długości powyżej 4 cm.

bESkpstq

Znaleźliśmy solidną maszynkę do strzyżenia na łyso:

Przy wyborze maszynki do strzyżenia włosów warto też zwracać uwagę na liczbę ostrzy w zestawie oraz to, z jakiego materiału zostały one wykonane. Najpopularniejsze są maszynki do strzyżenia ze stalowym ostrzem, jednak zdecydowanie bardziej wytrzymałe są tytanowe ostrza.

Zobacz także:

Udostępnij:
bESkpstt
Komentarze (8)
bESkpsuf