Nie płacisz za śmieci? W Oświęcimiu znajdzie cię aplikacja urzędników

Strona głównaNie płacisz za śmieci? W Oświęcimiu znajdzie cię aplikacja urzędników
19.12.2021 15:42
Śmieci
Śmieci
Źródło zdjęć: © Pixabay

W Oświęcimiu postawiono na wykorzystywanie nowych technologii do przyziemnego problemu. Urzędnicy chcą dotrzeć do mieszkańców, którzy nie płacą za wywóz śmieci, używając do tego nowej aplikacji. Widocznie odczytanie danych z bazy nie jest wystarczające.

O nietypowym pomyśle urzędników w Oświęcimiu informuje serwis polsatnews.pl. Jak udało się dowiedzieć od Katarzyny Kwiecień, rzeczniczki oświęcimskiego magistratu, niebawem uruchomiona zostanie aplikacja wskazująca mieszkańców miasta, którzy nie są ujęci w deklaracjach śmieciowych.

Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, w których za wywóz śmieci naliczana jest niższa opłata niż powinna, z uwagi na manipulowanie liczbą osób zamieszkujących dany dom. Jak tłumaczy Urząd, aplikacja porówna dane z rejestrów z liczbą mieszkańców wskazaną w deklaracjach i na tej podstawie "wskaże z dużym prawdopodobieństwem adresy nieruchomości, których właściciele podali nieprawdziwe dane".

Aby było to możliwe, urzędnicy Oświęcimia zakupili odpowiednią licencję na oprogramowanie już pod koniec listopada. System zostanie jednak uruchomiony dopiero w styczniu. Urzędnicy mają nadzieję, że dzięki takiemu wykorzystaniu technologii, uda się szybko dotrzeć do tych osób, które składają sfałszowane deklaracje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)