Nie płacisz za śmieci? W Oświęcimiu znajdzie cię aplikacja urzędników

Śmieci
Śmieci
Źródło zdjęć: © Pixabay
Oskar Ziomek

19.12.2021 15:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Oświęcimiu postawiono na wykorzystywanie nowych technologii do przyziemnego problemu. Urzędnicy chcą dotrzeć do mieszkańców, którzy nie płacą za wywóz śmieci, używając do tego nowej aplikacji. Widocznie odczytanie danych z bazy nie jest wystarczające.

O nietypowym pomyśle urzędników w Oświęcimiu informuje serwis polsatnews.pl. Jak udało się dowiedzieć od Katarzyny Kwiecień, rzeczniczki oświęcimskiego magistratu, niebawem uruchomiona zostanie aplikacja wskazująca mieszkańców miasta, którzy nie są ujęci w deklaracjach śmieciowych.

Chodzi o wyeliminowanie sytuacji, w których za wywóz śmieci naliczana jest niższa opłata niż powinna, z uwagi na manipulowanie liczbą osób zamieszkujących dany dom. Jak tłumaczy Urząd, aplikacja porówna dane z rejestrów z liczbą mieszkańców wskazaną w deklaracjach i na tej podstawie "wskaże z dużym prawdopodobieństwem adresy nieruchomości, których właściciele podali nieprawdziwe dane".

Aby było to możliwe, urzędnicy Oświęcimia zakupili odpowiednią licencję na oprogramowanie już pod koniec listopada. System zostanie jednak uruchomiony dopiero w styczniu. Urzędnicy mają nadzieję, że dzięki takiemu wykorzystaniu technologii, uda się szybko dotrzeć do tych osób, które składają sfałszowane deklaracje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)