Niebieskie piwo z roztopionych lodowców (wideo)

Japończycy cały czas ciężko pracują na miano najdziwniejszego narodu na ziemi. Tym razem w ich zakręconych umysłach narodził się pomysł stworzenia niebieskiego piwa z roztopionych lodowców i wodorostów.

Niebieskie piwo z roztopionych lodowców (wideo)
Marek Maruszczak

21.07.2009 | aktual.: 14.03.2022 12:07

Japończycy cały czas ciężko pracują na miano najdziwniejszego narodu na ziemi. Tym razem w ich zakręconych umysłach narodził się pomysł stworzenia niebieskiego piwa z roztopionych lodowców i wodorostów.

Do produkcji piwa użyto wody z roztopionych lodowców, które każdego lata docierają na plaże Hokkaido z chłodnego morza Ochockiego.

網走ビール TVCM 流氷DRAFT(ドラフト)編

Abashiri – firma, która stoi za niebieskim piwem poszła krok dalej i użyła wodorostów do nadania napojowi charakterystycznego błękitnego koloru.

Brzmi to średnio apetycznie, ale podobno piwo smakuje całkiem nieźle, a same wodorosty nie wpływają negatywnie na jakość trunku.

Obraz

Producent ma w swojej ofercie także zielone i czerwone piwa. Poprzednio o firmie było głośno, kiedy wypuściła serię mlecznych piw skierowanych do kobiet.

Niekoniecznie jest to najbardziej apetyczny widok jaki mógłbym zobaczyć przed sobą w barze, ale chętnie sprawdziłbym jak smakuje japoński wynalazek.

Źródło: Inventor Spot

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.