Niesamowite mapy 3D [wideo]

hologram
hologram
Piotr Jamrogiewicz

08.12.2010 12:00, aktual.: 11.03.2022 12:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wycieczka po mieście albo dokładne plany elektrowni. Wszystko można zobaczyć z każdej strony i w kolorze. Wodzenie palcem po mapie nabiera teraz nowego charakteru.

Wycieczka po mieście albo dokładne plany elektrowni. Wszystko można zobaczyć z każdej strony i w kolorze. Wodzenie palcem po mapie nabiera teraz nowego charakteru.

Nie każdy lubi trzymać na nosie okulary 3D. Dla tych osób, a także wszystkich innych zainteresowanych firma Zebra Imaging przygotowuje cyfrowe wydruki, które naprawdę dają efekt 3D.

ZScape to "mapy" uzyskane poprzez nałożenie kilku źródeł danych, które następnie są wyświetlane w postaci tysięcy holograficznych elementów (trójwymiarowych odpowiedników piksela - hogli) i rejestrowane na pojedynczej taśmie filmowej.

Co najważniejsze, tak powstałe obrazy można oglądać bez konieczności wkładania okularów 3D czy innych urządzeń wspomagających. Jedynym warunkiem koniecznym do uzyskania odpowiedniego efektu jest oświetlenie tak powstałej mapy światłem diodowym albo prostym halogenem.

Kiedy hologram znajdzie się w strumieniu światła, "hogle" będą kontrolowały odbicia na powierzchni w taki sam sposób, jak w przypadku rzeczywistego modelu przestrzennego.

Mapy są do nabycia na stronie Zebra Imaging.Obecnie ich ceny wynoszą odpowiednio: 1500 dolarów (12 x 18 cali), 3500 dolarów (2 x 3 stopy - ok. 70 x 92 cm) w wersji kolorowej oraz 700 oraz 2000 dolarów w wersji monochromatycznej.

Źródło: ZI

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)