Niesamowity koncept zegarka z e‑papieru!

Nie jestem przekonany do tego, czy rzeczywiście e-papier zastąpi kiedyś najzwyklejszą kartkę papieru, ale jednego możemy być pewni – ta technologia nadal będzie się rozwijać. Najnowszym przykładem potwierdzającym tą tezę jest zegarek firmy TokyoFlash.

Niesamowity koncept zegarka z e-papieru!
Artur Starzyk

Nie jestem przekonany do tego, czy rzeczywiście e-papier zastąpi kiedyś najzwyklejszą kartkę papieru, ale jednego możemy być pewni – ta technologia nadal będzie się rozwijać. Najnowszym przykładem potwierdzającym tą tezę jest zegarek firmy TokyoFlash.

Jak zapewne wszyscy wiecie, na e-papierze można tworzyć notatki za pomocą elektrycznych ołówków lub wyświetlać na jego powierzchni elektronicznie zapisany tekst. Czy można zatem pokazać godzinę lub inne komunikaty?

Obraz

Wspomniana japońska firma udowadnia wszystkim, że elektroniczny papier może być użyty do budowy zegarka na rękę. Oprócz niecodziennego materiału, zaprezentowane na zdjęciach koncepty wyróżniają się również  ciekawym designem. Dodatkowo, swoista opaska potrafi synchronizować się z telefonem komórkowym poprzez Bluetooth i dzięki temu wyświetlać różnego rodzaju powiadomienia (sms, email, połączenie) na ekranie gadżetu.

TokyoFlash znany jest z swoich unikatowych pomysłów, więc komunikaty nie są przedstawiane w klasycznej formie słów, a różnych kombinacji znaków. Poniżej znajdziecie obrazek na którym wyjaśniono znaczenie symboli.

Obraz

Jak już wspomniałem wcześniej, zegarki są tylko konceptem, które mają jednak dużą szansę na pojawienie się w sprzedaży. Podobnie jak w przypadku innych projektów tej firmy, w chwili obecnej odbywa się głosowanie. Jeśli zegarek z e-papieru uzyska odpowiednią ilość głosów, to zostanie wyprodukowany. Myślicie, że ma szansę się przyjąć?

Źródło: Device

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.