Nietypowy sposób przemycania komórek do więzienia

Pewnemu brazylijskiemu gangowi wyczerpały się najwidoczniej konwencjonalne przemytnicze pomysły. Przestępcy wynajęli 17-nastolatka, aby przy pomocy łuku i strzał dostarczał więźniom komórkową kontrabandę.

Nietypowy sposób przemycania komórek do więzienia
Marek Maruszczak

03.09.2010 | aktual.: 11.03.2022 13:32

Pewnemu brazylijskiemu gangowi wyczerpały się najwidoczniej konwencjonalne przemytnicze pomysły. Przestępcy wynajęli 17-nastolatka, aby przy pomocy łuku i strzał dostarczał więźniom komórkową kontrabandę.

Pomysły przestępców zaskakująco często dorównują filmowej fikcji, ale najciekawsze jest to, że plany niewiele ustępujące knowaniom Gangu Olsena, czasami naprawdę kończą się sukcesem. W tym przypadku na szczęście jedynie częściowym.

Telefony były przy mocowane do czubków strzał, a następnie wysyłane, ponad murem więzieni, wprost do osadzonych tam osób. Brzmi niepraktycznie? Nie do końca. Cztery z pięciu wypuszczonych strzał dotarły na miejsce przeznaczenia.

Nastoletni łucznik wpadł dopiero, kiedy piąta strzała ugodziła w plecy jednego ze strażników. Na szczęście poszkodowany mężczyzna nie odniósł poważnych obrażeń. Uderzenie zostało zamortyzowane przez telefon przymocowany do wierzchołka strzały.

Źródło: Gizmodo

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.