Niewidzialna ochrona telefonu. Nie ukrywaj smartfona w pokrowcu

Ochrona przed uszkodzeniami to jedno, liczy się również odpowiedni wygląd. Zamiast trzymać smartfona "w klatce", warto wypróbować nowoczesne rozwiązanie, które uchroni go przed zadrapaniami i upadkiem.

Lekki i wytrzymany - taki powinien być smartfon
Lekki i wytrzymany - taki powinien być smartfon
Źródło zdjęć: © Sgutterstock
Patryk Wieczorek

09.05.2019 14:49

Nowoczesne smartfony są nie tylko o wiele większe niż modele sprzed kilku lat, ale również bardziej smukłe, a co za tym idzie o wiele wrażliwsze na uszkodzenia. Zamykanie nowego, lekkiego smartfona w ciężkiej i nieporęcznej obudowie mija się z celem. Warto więc wybrać pokrowiec, który z jednej strony nie zaburzy.

Koszt takiego rozwiązania to kilkadziesiąt złotych – znacznie mniej niż wymiana ekranu czy oryginalnej obudowy. Aby wybrać odpowiedni model, wystarczy wyszukać model telefonu i wybrać model, który będzie ci odpowiadać.

Pancerz czy estetyczny gadżet?

Etui na telefon powinno być przede wszystkim dopasowane do potrzeb kupującego. Osoba, która pracuje w trudnych warunkach i często zdarza się jej uszkodzić telefon podczas rozmowy będzie potrzebować lepszej ochrony niż ci, których telefon zwykle spoczywa na biurku lub w kieszeni. Z jednej strony za etui nie warto przepłacać, z drugiej wybranie najtańszego modelu może przynieść więcej szkody niż pożytku. Niedopasowany pokrowiec może być zbyt luźny, a w skrajnych przypadkach będzie zasłaniać istotne przyciski.

Rodzaje etui na telefony

Case. To nakładki na tylną część telefonu wykonane zazwyczaj z silikonu lub plastiku. Występują w wielu wersjach kolorystycznych, a poza funkcją typowo estetyczną ich zadaniem jest ochrona tylnej części obudowy przed zarysowaniami.

Pokrowiec z klapką. Dodatkowa warstwa materiału osłania przód telefonu, dzięki czemu nie musisz inwestować w szkło ochronne. Pokrowiec otwiera się do dołu, a to sprawia, że klapka nie przeszkadza podczas rozmowy.

Pokrowiec książkowy. Eleganckie etui z klapką, którą otwiera się na bok. Tego typu pokrowiec może służyć również jako portfel, w klapce znajdziesz bowiem kilka kieszonek, które pomieszczą karty kredytowe lub gotówkę. Etui książkowe wykonane ze skóry to doskonałe rozwiązanie dla eleganckiego mężczyzny lub kobiety

Obraz
© Shutterstock

Opaski dla sportowców. To rozwiązanie dla osób, które uprawiają sport. Opaska zakładana na ramie stabilizuje telefon i zmniejsza ryzyko jego wypadnięcia podczas biegu. Dodatkowo dzięki okienku z cienkiego tworzywa możesz używać smartfona bez wyciągania go z kieszonki.

Niewidzialna ochrona

Do etui, zwłaszcza jeśli wybierasz klasyczny model na tylną obudowę, warto wybrać dodatkowo szkło hartowane. Ekran smartfona jest podatny na wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i rysy, dlatego należy zapewnić mu odpowiednią ochronę. Szkło hartowane ma zwykle twardość 8-9H – oznacza to, że można je zarysować jedynie ostrzem diamentowym.

Szkło hartowane nie tylko sprawi, że ekran będzie nie do zdarcia, ale również nie wpłynie w żaden sposób na czułość dotyku. Dopasowane do konkretnego modelu w całości wypełnia wyświetlacz, a jeśli odpowiednio je nałożysz, to nawet nie poczujesz różnicy pod palcem, czego nie można powiedzieć o tańszej folii. Pamiętaj jednak, że szkło, które posłuży ci przez lata, będzie kosztować znacznie więcej niż folia.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.