Niezwykłe chodzące stoły [wideo]

Mechaniczne wynalazki mogą robić równie duże wrażenie co gadżety wykorzystujące najnowsze technologie. Doskonałym przykładem jest ten stół, który łączy w sobie zarówno funkcjonalność jak i ciekawy wygląd.

Niezwykłe chodzące stoły [wideo]
Marek Maruszczak

Mechaniczne wynalazki mogą robić równie duże wrażenie co gadżety wykorzystujące najnowsze technologie. Doskonałym przykładem jest ten stół, który łączy w sobie zarówno funkcjonalność jak i ciekawy wygląd.

Być może trochę przesadziłem z funkcjonalnością bo istnieją prostsze sposoby przestawiania lub transportowania stołów, ale niezaprzeczalnie ten również jest pomocny.

Aby zmusić stół do chodzenia wystarczy lekko podnieść jedną stronę i delikatnie popchnąć. Przy stosunkowo małym wysiłku otrzymujemy niezły efekt. Co prawda równie łatwo byłoby popchnąć stół wyposażony w kółka, ale wyglądałoby to bez porównania gorzej.

„Walking Table” został wykonany przez Woultera Scheublina. Wolter sprzedaje niektóre z zaprojektowanych przez siebie mebli, ale sądząc po cenie zwykłego nieruchomego, krzesła (500 euro), mechaniczny stół jest daleko poza zasięgiem statystycznego Kowalskiego.

Stół Woultera Scheublina to najładniejszy, ale nie jedyny chodzący mebel, jaki zobaczycie w tym wpisie. Stoły biorące udział w pokazie zorganizowanym przez Museum of Modern Art's Bauhaus Labs, od swojego poprzednika poza wyglądem różnią się również sposobem działania. O ile w przypadku mebla zaprojektowanego przez Woultera niezbędna była ciągła obecność człowieka, to stoły z poniższego nagrania przemieszczają się same.

Wystarczy raz wprawić w ruch wahadłowy mechanizm i mamy zapewnione pozornie nieskończone widowisko. Pozornie, bo tak jak w przypadku kołyski Newtona, prędzej czy później maszyna się zatrzyma.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.