Nike zhackował własne buty [wideo]

Czy buty mogą być instrumentem muzycznym? Okazuje się, że tak, a przynajmniej na to wskazuje nowy spot reklamowy Nike Music Shoe.

Nike zhackował własne buty [wideo]
Paweł Piejko

17.04.2010 20:00

Czy buty mogą być instrumentem muzycznym? Okazuje się, że tak, a przynajmniej na to wskazuje nowy spot reklamowy Nike Music Shoe.

Nike Music Shoe to całkiem dobra i pomysłowa reklama, którą warto obejrzeć, zwłaszcza, że nie zastosowano tu raczej żadnych efektów specjalnych. Faktycznie, buty zostały podłączone do wzmacniaczy i dźwięki które wydają, są wykorzystywane przez DJ-ów, którzy wykonują swój performance. W klipie występuje japoński duet Hifana, na który składają się Keizo Fukuda oraz Jun Miyata, znani z wykorzystywania naprawdę szerokiej gamy "instrumentów". Choć jak sądzę, do tej pory butów wśród nich nie było.

Choć w internecie trudno znaleźć szczegóły przedsięwzięcia, prawdopodobnie do podeszw butów podłączono rozmaite czujniki, które pozwalają na generowanie dźwięków przez kręcenie i zginanie podeszwy. Od strony programistycznej, efekty uzyskano wykorzystując technologię do tworzenia muzyki Max/MSP. Rezultat jest naprawdę ciekawy. Projekt Nikie Music Shoe ma za zadanie promocję butów do joggingu Nike Free Run+.

Źródło: todayandtomorrow

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.