Nintendo 3DS XL, nowa-stara konsola przenośna [wideo]

Nintendo 3DS XL, nowa-stara konsola przenośna [wideo]

Fot. akihabaranews.com
Fot. akihabaranews.com
Kamil Nowotnik
25.06.2012 17:00, aktualizacja: 10.03.2022 13:59

Jesteś jednym z większych ogrów w okolicy? Zwykła konsola to dla Ciebie maleństwo? Nintendo ma na to radę.

Jesteś jednym z większych ogrów w okolicy? Zwykła konsola to dla Ciebie maleństwo? Nintendo ma na to radę.

Miniaturyzacja to fajna sprawa. Mniejszy proces technologiczny to często mniejsze zapotrzebowanie na energię i więcej miejsca na biurku. Są jednak spore minusy takiego trendu, np. mniejsze klawisze czy ekrany. Co ma zrobić osobnik, który w dzieciństwie pił dużo mleka i przerasta innych o głowę? Ma z gracją baletnicy manewrować na tych malutkich urządzeniach produkowanych dla kobiecych rączek?

Nintendo powiedziało takim praktykom dość. Nie będzie już dyskryminowania wielkich łap. Pod koniec lipca na rynek ma wejść Nintendo 3DS XL. Wyposażony będzie w wyświetlacze o wielkości 4,88'' oraz 4,18''. Rozdzielczość tego pierwszego wyniesie 800 × 240 pikseli. Handheld ma ważyć 336 gramów.

3DS XL - Full Presentation

Większe rozmiary konsoli to oczywiście więcej miejsca na baterię. Pozwoli ona na zabawę przez 6,5 godziny, co jest dobrym wynikiem, biorąc pod uwagę, że standardowa wersja 3DS-a umożliwiała grę przez 5 godzin. Pozostaje pytanie, czy zmieni to sytuację handheldów na rynku. Pamiętamy przecież, że jeszcze niedawno Nintendo dokładało do interesu. Rolę przenośnych konsol coraz częściej pełnią smartfony, nic więc dziwnego, że 3DS nie powtórzył sukcesu Nintendo DS – najpopularniejszego handhelda w historii.

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)