Nissan Infiniti z naklejką "Intel inside" już wkrótce?

Do tej pory procesory Atom można było spotkać najczęściej w netbookach, choć Intel próbuje wcisnąć swoje produkty wszędzie. Okazuje się, że znajdzie się dla nich miejsce również w samochodach. Jak skończy się współpraca dwóch gigantów z różnych branż?

Fot. Nissan
Fot. Nissan
Grzegorz Nowak

Do tej pory procesory Atom można było spotkać najczęściej w netbookach, choć Intel próbuje wcisnąć swoje produkty wszędzie. Okazuje się, że znajdzie się dla nich miejsce również w samochodach. Jak skończy się współpraca dwóch gigantów z różnych branż?

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do charakterystycznej naklejki obecnej na komputerach z procesorami Intela. Znany producent szturmuje rynek, promując kolejne ultrabooki i poszerzając swoją ofertę procesorów. Potencjał firmy jest jednak niewyczerpany, szczególnie kiedy pojawiają się nowe możliwości na wykorzystanie produktów.

Obraz

Podczas targów New York International Auto Show Nissan z Intelem ogłosili, że jest im po drodze, a nowa linia samochodów Infiniti w 2013 roku będzie wyposażona w Atomy. Komputer pokładowy nowych modeli samochodu będzie oferował szereg nowoczesnych funkcji, wraz z możliwością współpracy z urządzeniami mobilnymi i danymi w chmurze. Za pomocą swojego smartfonu będzie można monitorować samochód oraz zdalnie nim zarządzać. Wykorzystanie technologii NFC pozwoli m.in. na otwieranie samochodu bez kluczyków.

Trend umieszczania coraz większej ilości elektroniki w samochodach jest raczej nieunikniony i podobnie jak każde inne urządzenie auto staje się komputerem. Dla miłośników gadżetów to prawdziwa radość, kiedy można naprawdę spersonalizować swój samochód. Z drugiej strony, podobno nie ma komputera podłączonego do Sieci, do którego nie dałoby się włamać...

Źródło: engadget

Źródło artykułu:WP Gadżetomania

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.