NKtalk testuje już pół miliona osób

Wszystko wskazuje na to, że Nasza-Klasa wyrobi się w zapowiadanym wcześniej terminie i do końca roku uruchomi swój komunikator internetowy NKtalk. Właśnie rozpoczęły się testy tego narzędzia w gronie pół miliona użytkowników serwisu z Dolnego Śląska.

NKtalk testuje już pół miliona osób
Krzysztof Bartnik

Wszystko wskazuje na to, że Nasza-Klasa wyrobi się w zapowiadanym wcześniej terminie i do końca roku uruchomi swój komunikator internetowy NKtalk. Właśnie rozpoczęły się testy tego narzędzia w gronie pół miliona użytkowników serwisu z Dolnego Śląska.

Sprawdzanie komunikatora potrwa przez około cztery tygodnie. Ograniczenie regionalne wynika z dużej skali projektu oraz strukturę zgłoszeń beta-testerów. Do końca roku wszyscy spośród 13,5 miliona Użytkowników NK otrzymają najpewniej dostęp do tej nowej funkcji.

Projektowanie nowego komunikatora NKtalk trwa blisko od roku. O ile narzędzie przeszło pomyślnie wszystkie wewnętrzne testy programistów, tak teraz autorzy projektu liczą na sprawdzenie ogólnej wydajności systemu oraz na zebranie uwag i propozycji ulepszeń od samych użytkowników serwisu.

"Komunikator to jedno z najbardziej podstawowych narzędzi wymiany informacji w sieci. Nie mogło go zabraknąć w największym polskim portalu społecznościowym. Dzięki niemu będzie można jeszcze łatwiej kontaktować się ze swoimi znajomymi, przyjaciółmi i rodziną. Nie bez znaczenia jest również element edukacyjny całego projektu. Dzięki naszej-klasie.pl z nowym narzędziem będą mogły zapoznać się również osoby, które do tej pory nie wykorzystywały tego typu funkcji w Internecie. Myślę, że wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego w Polsce to ważne zadanie naszej-klasy.pl" - tak informacje o rozpoczęciu testów skomentował Dominik Kaznowski, pełnomocnik zarządu ds. marketingu & PR.

NKtalk to już druga w tym roku funkcja największego w Polsce serwisu społecznościowego, która umożliwia użytkownikom kontakt w czasie rzeczywistym. We wrześniu wystartował Śledzik, jednak sam kojarzę to narzędzie głównie w kontekście "jak to wyłączyć". Z komunikatorem pod względem faktycznego używania powinno być znacznie lepiej.

Źródło: Nasza-Klasa

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Gadżetomania
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.