Nosisz taki zegarek? W USA możesz mieć duże kłopoty

Nosisz taki zegarek? W USA możesz mieć duże kłopoty26.04.2011 23:00
Nosisz taki zegarek? W USA możesz mieć duże kłopoty
Marek Maruszczak

Dlaczego klasyczny model zegarka Casio miałby budzić trwogę w sercach Amerykanów? Otóż według amerykańskiego wywiadu osoby noszące takie zegarki są potencjalnymi terrorystami.

Dlaczego klasyczny model zegarka Casio miałby budzić trwogę w sercach Amerykanów? Otóż według amerykańskiego wywiadu osoby noszące takie zegarki są potencjalnymi terrorystami.

Podejrzenia o przynależność do organizacji terrorystycznej padną zresztą nie tylko na posiadaczy widocznego na pierwszej fotografii modelu F-91W. Obawiać mogą się także właściciele srebrnej wersji zegarka, czyli modelu A159W.

382219599477043107
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/04/casioa159w.jpg)

Problemy, jakie czekają miłośników klasycznych czasomierzy, wynikają z informacji zawartych w tajnych dokumentach, które ujrzały światło dzienne za sprawą osławionej WikiLeaks.

382219599477174179
Źródło zdjęć: © [źródło](http://s2.blomedia.pl/gadzetomania.pl/images/2011/04/zegarkicasio.jpg)

Wywiad USA odkrył, że takie właśnie zegarki otrzymywali w Afganistanie członkowie Al-Kaidy, uczący się konstruowania ładunków wybuchowych. Wielu więźniów przetrzymywanych w bazie Guantanamo w momencie schwytania miało takie zegarki przy sobie.

Oby odtajnienie dokumentów nie przyczyniło się do kolejnej irracjonalnej nagonki, tym razem na posiadaczy starych zegarków Casio. W każdym razie jeżeli posiadacie któryś z wymienionych modeli, to lepiej nie zabierajcie go ze sobą na wycieczkę do Stanów.

Źródło: GizmodoBoing Boing

Źródło artykułu:WP Gadżetomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)